Читаєте зараз
У Молдові відкриють спеццентри для українців: навіщо потрібні

У Молдові відкриють спеццентри для українців: навіщо потрібні

Ilona Kivva
Автор:

В меріях 14 міст Молдови працюватимуть фахівці, відповідальні за соціальну інтеграцію переселенців з України, пише NewsMaker.

Ініціативу фінансуватиме Європейський Союз та програма розвитку ООН. Проєкт об’єднає такі населені пункти, як Бельці, Кагул, Калараш, Карпінени, Чадир-Лунга, Чимішлія, Копчак, Дондюшани, Дрокія, Паланка, Селемет, Страшени, Теленешти та Унгени. Пізніше Конгрес місцевої влади Молдови розробить рекомендації, як створювати такі підрозділи в інших населених пунктах, наголосили представники ЄС.

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), з початку війни Молдова прийняла понад 958 232 українців. Наразі в республіці перебувають 113 000 громадян України. З початку російської військової агресії понад 200 українських підприємців, які набули статусу біженців у Молдові, зареєстрували свої компанії в республіці. Завдяки цим компаніям до бюджету держави надійшло 1,8 млрд леїв.

За даними Нацагентства зайнятості населення, з березня 2022 року і до сьогодні у Молдові отримали роботу 1292 громадян з України — з них 897 жінок та 395 чоловіків. Більшість громадян України працюють у Кишиневі, Гагаузії, Бєльцях. Вони влаштувалися програмістами, інженерами, лікарями, педагогами, швачками, продавцями, кухарями тощо.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій