Читаєте зараз
У найманців свої інтереси. Навіщо РФ вербує вбивць Асада

У найманців свої інтереси. Навіщо РФ вербує вбивць Асада

Markiian Oliiarnyk
  • Росія почала залучати сирійських бойовиків для війни проти України.
  • РФ обіцяє іноземцям щомісячно виплачувати від $300 до $600.
  • Частина найманців, зазначають у ГУ розвідки МО України, розглядає це як шанс втекти до країн ЄС.

Росія вербує найманців у підконтрольній президенту Сирії Башару аль-Асаду частині, щоб задіяти у війні проти України. Диктатор пообіцяв надати Російській Федерації близько 40 тисяч бійців. Втім частина бойовиків відмовляється брати участь у бойових діях в Україні або розглядає відправлення до Росії та Білорусі як шанс втекти до країн Європейського Союзу.

Заборона розповідає про дані української розвідки щодо найму сирійських бойовиків Росією для війни проти України.


Росія набирає сирійських бойовиків воювати проти України

Росія почала вербувати найманців у Сирії для участі у війні проти України, доповіли у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО). РФ відкрила більше десяти центрів вербування найманців на території, підконтрольній режиму Башара аль-Асада.

Відомо, що після короткої підготовки їх переправлять до Росії через авіабазу Хмеймім, це авіабаза у Сирії, на якій базується основний російський військовий контингент, за договором Сирія передала її Росії на користування безкоштовно та на необмежений термін.

«Командування російської воєнної бази Хмеймім отримало вказівку щоденно відправляти до України до 300 бойовиків. Найближчим часом заплановано переміщення з Сирії до Росії та Білорусі озброєння, військової техніки та інших ресурсів для забезпечення російських окупаційних військ. Президент Сирії Башар аль-Асад пообіцяв надати Росії для війни в Україні 40 000 бойовиків», — розповіли в ГУР.

Читати більше новин в Telegram

Також розвідникам стало відомо, що найманців для війни проти України почали вербувати у Лівії.

Найманці Асада розглядають участь у війні як шанс емігрувати

Сирійські найманці розглядають участь у війні на боці Російської Федерації як шанс нелегально виїхати до країн Європейського Союзу.

«Нещодавно до воєнної бази Хмеймім з Росії прибуло понад 30 бойовиків, які отримали поранення в боях проти захисників України. Це вплинуло на морально-психологічний стан інших найманців та призвело до відмови частини з них брати участь у бойових діях. Ще частина розглядає відправку до Росії та Білорусі як шанс подальшого дезертирства та нелегальної міграції в країни ЄС», — зазначили в Головному управлінні розвідки.

Під час вербування найманцям обіцяють, що вони виконуватимуть виключно поліцейські функції з наведення порядку на окупованих територіях, але серед бойовиків почала поширюватися інформація щодо безпосередньої участі в бойових діях проти української армії, що теж вплинуло на їх рішучість.

Раніше Заборона розповідала, чому українцям не називають кількість втрат Збройних сил України у війні проти Росії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій