У Німеччині будуть боротися із самотністю: які методи
За підрахунками німецького уряду, кожен четвертий житель країни віком до 70 років відчуває себе одинокими. Саме тому була запропонована державна стратегія подолання ментальної кризи, пише Deutsche Welle.
Ідею об’єднати в одну комплексну програму вже наявні заходи і нові проєкти запропонувала влітку 2022 року міністерка у справах сім’ї Ліза Паус (Lisa Paus). Перша та велика частина документа присвячена питанням вивчення, аналізу та моніторингу ситуацій, а також підвищенню освіченості суспільства з цієї проблеми. Для цього на місцях і на федеральному рівні будуть регулярно організовуватися різні акції та кампанії. В них будуть задіяні громадські організації, школи, лікарі, спортивні та інші асоціації.
Для літніх людей буде організовано ще більше навчальних курсів по спілкуванню в Інтернеті. Також будуть проведені спеціальні воркшопи та дискурси з представниками науки, медицини, політики, громадських інститутів.
Крім планів у стратегію включені проєкти, які вже працюють. Один з них передбачає будівництво житлових комплексів, в яких проживають люди кількох поколінь. Така модель, як показує практика, має багато переваг: при збереженні окремого житлового простору та особистої незалежності у людини з’являються нові можливості для щоденних соціальних контактів.
Частиною стратегії також є заходи локального та федерального рівнів. Один із останніх прикладів — акція Співаємо разом, яка пройшла 10 грудня. У містах та селах по всій країні, у громадських місцях її учасники хором виконали шість пісень, вибраних ініціаторами.
Нагадаємо, що у листопаді-2023 Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила самотність гострою глобальною загрозою здоров’ю.