Читаєте зараз
У Німеччині будуть боротися із самотністю: які методи

У Німеччині будуть боротися із самотністю: які методи

Ilona Kivva
Автор:

За підрахунками німецького уряду, кожен четвертий житель країни віком до 70 років відчуває себе одинокими. Саме тому була запропонована державна стратегія подолання ментальної кризи, пише Deutsche Welle.

Ідею об’єднати в одну комплексну програму вже наявні заходи і нові проєкти запропонувала влітку 2022 року міністерка у справах сім’ї Ліза Паус (Lisa Paus). Перша та велика частина документа присвячена питанням вивчення, аналізу та моніторингу ситуацій, а також підвищенню освіченості суспільства з цієї проблеми. Для цього на місцях і на федеральному рівні будуть регулярно організовуватися різні акції та кампанії. В них будуть задіяні громадські організації, школи, лікарі, спортивні та інші асоціації. 

Для літніх людей буде організовано ще більше навчальних курсів по спілкуванню в Інтернеті. Також будуть проведені спеціальні воркшопи та дискурси з представниками науки, медицини, політики, громадських інститутів. 

Крім планів у стратегію включені проєкти, які вже працюють. Один з них передбачає будівництво житлових комплексів, в яких проживають люди кількох поколінь. Така модель, як показує практика, має багато переваг: при збереженні окремого житлового простору та особистої незалежності у людини з’являються нові можливості для щоденних соціальних контактів. 

Частиною стратегії також є заходи локального та федерального рівнів. Один із останніх прикладів — акція Співаємо разом, яка пройшла 10 грудня. У містах та селах по всій країні, у громадських місцях її учасники хором виконали шість пісень, вибраних ініціаторами. 

Нагадаємо, що у листопаді-2023 Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила самотність гострою глобальною загрозою здоров’ю.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій