Читаєте зараз
У Німеччині легалізують канабіс: уряд вже розробив план

У Німеччині легалізують канабіс: уряд вже розробив план

Ilona Kivva
Автор:
  • ООН офіційно виключила коноплю зі списку найнебезпечніших наркотиків у 2020 році. 
  • У Німеччині реклама та рекламний дизайн упаковок для наркотичних препаратів, навіть у медичних цілях, повністю заборонені.
  • Законодавство Євросоюзу забороняє імпортувати марихуану у країни-члени.

Німеччина може легалізувати марихуану вже до кінця 2022 року. Коноплю дозволять вживати, зберігати та навіть вирощувати, але виключно в межах країни.

Заборона розповідає про легалізацію речовини у європейській державі.

Німеччина виключить коноплю зі списку наркотиків

Міністерство охорони здоров’я розробило план узаконення коноплі для особистого використання. Він знаходиться на етапі доопрацювання за участі інших відомств і буде розглянутий парламентом наприкінці року, пише RND, яке має у розпорядженні документ.

Так, у проєкті пропонується:

  • прибрати коноплю з офіційного переліку наркотиків;
  • продавати речовини будуть у магазинах та аптеках, але для цього їм потрібно буде отримати спеціальну ліцензію. Враховуватиметься віддаленість точок продажу від шкіл і дитячих садків;
  • мешканці країни від 18 років зможуть купувати та зберігати до 20 грамів канабісу;
  • самостійно можна буде вирощувати до двох рослин;
  • кількість ТГК [активна речовина, яка має одурманюючий ефект]  у легалізованому канабісі не має перевищувати 10 % для людей від 18 до 21 року, 15% — від 21 року;
  • якщо підлітків спіймають на вживанні коноплі, їх також не каратимуть, але служби у справах молоді зможуть призначати їм профілактичні курси, а сама речовина конфісковуватиметься;
  • продаж синтетичних канабіноїдів також залишається забороненим.

З чинного законодавства залишать повну заборону на рекламу канабісу. Також запровадять спеціальний податок на марихуану, який буде залежати від вмісту ТГК.

Читати більше новин в Telegram

«Податкова оцінка на основі вмісту ТГК здається доцільною. Щодо розміру податку, то йдеться лише про те, що найвищий можливий тариф, включаючи податок з продажу, має призвести до кінцевої споживчої ціни, яка наближається до ціни чорного ринку», — йдеться у документі.

Однією з головних перепон для впровадження є законодавство ЄС, членом якого є Німеччина. Відповідно до законів Євросоюзу, імпорт канабісу з третіх країн заборонений, тому всі потреби в коноплі повинні покриватися за рахунок вирощування в Німеччині. 

Легалізація канабісу в Україні: на якому етапі

У Верховній Раді України 10 червня 2022 року зареєстрували урядовий законопроєкт №7457 щодо легалізації канабісу у медичних та наукових цілях. 17 червня його підтримав профільний парламентський комітет.

Що передбачає документ:

  • дозволити використання марихуани у якості медичного препарату та для наукових дослідів;
  • пацієнтам за рецептом від лікаря дозволять купувати та зберігати ліки на основі канабісу;
  • підприємці зможуть отримати дозвіл та спеціальну ліцензію на вирощування конопель в Україні для виробництва ліків;
  • Нацполіція матиме доступ до усіх об’єктів, де вирощуватимуться рослини для контролю за зразками продукції на вміст ТГК.

Раніше Заборона розповідає про виключення канабісу комісію ООН зі списку найнебезпечніших наркотиків у світі. Це дозволило науковцям отримувати дозволи на дослідження марихуани для медичних цілей, а активістам —  посилатися на міжнародний документ при доведенні користі медичної марихуани.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій