'
Читаєте зараз
Перша в ЄС! Мальта легалізувала канабіс для особистого використання

Перша в ЄС! Мальта легалізувала канабіс для особистого використання

Markiian Oliiarnyk
Канабіс на шкарпетках
  • Мальта стала першою країною ЄС, яка легалізувала канабіс для особистого використання та домашнього вирощування.
  • Вживати марихуану у громадських місцях і при дітях досі заборонено, за це передбачено штрафи.
  • Розповідаємо про те, в яких ще країнах можна легально покурити травичку.

На Мальті офіційно дозволили вживати марихуану не для медичних цілей та вирощувати її в домашніх умовах. Курити травичку у громадських місцях та при дітях досі заборонено, проте можна носити з собою до семи грамів. Подібні кроки планують зробити ще кілька європейських країн.

Заборона розповідає про легалізацію канабісу на Мальті та в інших країнах світу.


Легалізація канабісу для особистого використання на Мальті

Парламент Мальти підтримав законопроєкт про легалізацію вирощування та особистого використання марихуани. «За» проголосувало 36 депутатів, а «проти» — 27, пише BBC.

«Цей історичний крок не дозволить звичайним споживачам канабісу зіткнутися з системою кримінального судочинства. Також він надасть нам можливість стримати обіг наркотиків і переконатися, що споживачі матимуть безпечний і врегульований шлях отримання канабісу», — заявив міністр рівності Мальти Оуен Боннічі.

Натомість в опозиції заявили, що новим законом про легалізацію марихуани може скористатися організована злочинність, що призведе лише до зміцнення нелегального ринку. Втім, мальтійська влада вже має певний досвід контролю за обігом канабісу — його виробництво і продаж для медичних цілей був легалізований ще у 2018 році.

Читати більше новин в Telegram

Ухвалений закон вводить такі норми:

  • люди віком понад 18 років зможуть носити з собою до семи грамів канабісу;
  • вдома дорослим можна вирощувати до чотирьох рослин;
  • якщо у дорослого виявлять при собі більше семи, але менше 28 грамів трави, то його оштрафують на суму до €100; 
  • якщо коноплю виявлять у неповнолітнього, то замість арешту чи кримінального провадження його відправлять на спеціальну програму догляду та лікування;
  • забороняється куріння марихуани у громадських місцях, за що передбачається штраф у розмірі €235, а також у присутності дітей до 18 років — штраф від €300 до €500.

Для розповсюдження канабісу та насіння для його вирощування будуть створені спеціальні асоціації, які регулюватимуть хто і скільки трави купує. Одна людина зможе бути членом лише однієї асоціації.

Легалізація канабісу для особистого використання: як в інших країнах?

Мальта стала першою країною Європейського Союзу, яка дозволила марихуану для особистого використання та домашнього вирощування. Про подібні плани створення юридично регульованого ринку канабісу вже заявила Німеччина, а також Люксембург та Швейцарія. А в Італії у 2022 році пройде спеціальний референдум щодо цього питання.

Такі кроки дозволило рішення комісії з наркотичних речовин ООН, яка у грудні 2020 року виключила канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків і визнала його лікувальні властивості.

У Нідерландах марихуана юридично досі залишається нелегальною, однак влада толерантно ставиться до її вживання та продажу у спеціальних кав’ярнях. У Чехії ситуація аналогічна — канабіс не легалізований, але декриміналізований.

Першою країною у світі, яка офіційно легалізувала канабіс для особистого використання став Уругвай у 2013 році. Наступною після нього була Канада у 2018 році, а далі подібні законодавчі акти прийняли у Південно-Африканській Республіці, Ямайці, Мексиці, Португалії та кількох штатах США.

Раніше Заборона розповідала про те, як в Україні намагаються легалізувати марихуану для медичного використання у якості ефективного знеболювального для дорослих і дітей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій