Читаєте зараз
У Нью-Йорку можуть зняти з продажу капсули для прання та посуду: що за дивна заборона

У Нью-Йорку можуть зняти з продажу капсули для прання та посуду: що за дивна заборона

Daniil Tsarevskyi

Член міської ради Нью-Йорка демократ Джеймс Дженнаро представив законопроєкт про заборону деяких засобів для прання та миття посуду в капсулах, пише Bloomberg.

Планується обмежити продаж не всіх капсул, а тільки тих, які містять полівініловий спирт, тобто PVA або PVOH. У разі схвалення, заборона набере чинності 1 січня 2026 року. Річ у тім, що при розчинені у воді цей вид пластику не зникає безслідно, а залишається у формі мікро- та нанопластику. Ці частинки вже знайшли в усіх середовищах на Землі, а також майже в усіх видах їжі. 

Шкода від мікропластику досліджена погано, оскільки минуло мало часу після виявлення проблеми, проте вчені застерігають, що він може нести пряму шкоду здоровʼю. Стверджується, що PVA за сутністю не відрізняється від звичайного пластику, якщо йде мова про повне біологічне розкладення. Для ефективного розщеплення необхідні спеціальні умови в каналізаційних спорудах, яких наразі немає у світі.

На екологічну складову використання PVA довгий час не звертали увагу через рідкість використання. Ситуація змінилась близько 10 років тому, коли його почали використовувати для створення капсул для посудомийних машин. Зараз із полівінілового спирту створюють капсули для прання, для спортивного харчування, а також пакування для овочів, яке збільшує термін придатності.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій