У Нью-Йорку в диких оленів виявили Omicron. Це може нівелювати ефект вакцин
- Вчені виявили Омікрон в тварин на острові Великого Яблука.
- Циркуляція вірусу в популяції тварин завжди підвищує ймовірність його повернення до людей.
- Це надає вірусу більше можливостей для розвитку нових варіантів.
У Нью-Йорку виявили новий штам коронавірусу Омікрон у диких оленів. Науковці побоюються, що тварини можуть стати носіями нових варіантів COVID-19. Більш того, повністю мутований вірус може вийти із-під захисту нинішньої вакцини, тобто доведеться знову її міняти.
Заборона розповідає про дослідження Пенсільванського університету та про випадки з зафіксованим в тварин коронавірусом.
У США олені можуть поширити новий штам COVID-19
Дослідники Пенсільванського державного університету США виявили штам коронавірусу Омікрон у білохвостих оленів, пише Reuters.
«Кров і деякі зразки мазків з носа 131 оленя, яких спіймали в районі Нью-Йорку Стейтен-Айленд, показали, що майже 15% мали вірусні антитіла. Це відкриття свідчить про те, що у тварин раніше були коронавірусні інфекції, і вони були вразливими для повторних заражень новими варіантами», — повідомили дослідники університету.
За даними науковців, популяція білохвостих оленів в США налічує близько 30 мільйонів особин. Це викликає занепокоєння у вчених: тварини можуть поширювати нові варіанти коронавірусу. «Циркуляція вірусу в популяції тварин завжди підвищує ймовірність його повернення до людей, але, що важливіше, це надає вірусу більше можливостей для розвитку нових варіантів. Коли вірус повністю мутує, він може вийти із-під захисту нинішньої вакцини. Тому нам доведеться знову міняти її», — повідомив ветеринарний мікробіолог штату Пенсільванія Суреш Кучипуді.
Читати більше новин в TelegramКоронавірус у тварин: що відомо
За даними Міністерства сільського господарства США, жодних доказів того, що тварини можуть передавати коронавірус людям, не було виявлено. Втім, більшість випадків зараження було зареєстровано саме у видів, які мали тісний контакт із людиною з COVID-19. Раніше відомство повідомило, що захворювання виявили у собак, кішок, тигрів, левів, снігових барсів, видр, горил та норок.
Наприклад, у жовтні 2020 року влада Данії вирішила знищити всю популяцію норок, яка становила близько 17 млн особин, через виявлення у них коронавірусу. Уряд стверджував, що таким чином вони хочуть запобігти зараженню людей від тварин. Однак рішення зазнало критики з боку галузі та законодавців, які назвали цю ухвалу незаконною.
У вересні 2021 року в китайському місті Харбін приспали три домашні кішки, в яких виявили позитивні тести на коронавірус. У їхньої хазяйки вірус підтвердили раніше. Не дивлячись на її заперечення, місцева влада вирішила ліквідувати тварин, що викликало обурення в соціальних мережах.
У січні 2022 року у Гонконзі закликали приспати близько 2 000 хом’яків із коронавірусом. 32 зоомагазини із ліцензіями призупинили роботу, а власників хом’яків, в яких виявилили позитивний тест, зобов’язали самоізолюватися.
«Ланцюжки передачі коронавірусу від людини до тварини рідкісні, але трапляються. Хом’яки дуже сприйнятливі до COVID-19 і можуть виробляти велику кількість вірусу», — повідомив декан Коледжу ветеринарної медицини та наук про природу Гонконгу Ніколаус Остеррідер.
Раніше Заборона розповідала про новий субваріант штаму коронавірусу ВА.2 та про те, чим він небезпечний.
Читати більше новин в Telegram