Читаєте зараз
У Папуа-Новій Гвінеї масштабні заворушення: що відбувається в країні

У Папуа-Новій Гвінеї масштабні заворушення: що відбувається в країні

Ilona Kivva
Автор:

Прем’єр-міністр Папуа-Нової Гвінеї Джеймс Марапе 11 січня оголосив надзвичайний стан. Це сталося у результаті масових заворушень, внаслідок яких загинули щонайменше 16 людей, пише Reuters.

Представники поліції та державного сектору виступили проти скорочення своїх зарплат, але мирні мітинги переросли у жорсткі сутички, були випадки мародерства.

Дев’ять людей загинули під час заворушень у столиці Порт-Морсбі, ще семеро були вбиті в Лае, на півночі країни. Прем’єр-міністр вже відсторонив начальника поліції країни та вищих бюрократів у фінансових і казначейських департаментах.

Насильство в столиці припинилося завдяки виводу додаткових патрулів поліції. Проте посольство США в Порт-Морсбі стверджує, що напруга залишається високою. Є звістки про насильство в інших регіонах країни.

Поліція оголосила страйк вранці 10 січня після того, як виявила зниження зарплати. Уряд заперечив, що на поліцію накладено новий податок. Джеймс Марапе пообіцяв виправити адміністративні помилки, які спричинили недоотримання поліцейськими фінансової винагороди.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій