Читаєте зараз
У Парижі встановили вуличні пісуари. Французи обурені

У Парижі встановили вуличні пісуари. Французи обурені

Сергій Сурепін

На вулицях Парижа з’явилися нові екологічні пісуари, повідомляє BBC News Україна. Місцеві мешканці обурені, оскільки вони нічим не приховані від поглядів перехожих.

Що таке?

Новий пристрій отримав назву «уритротуар», яке походить від двох французьких слів, що позначають пісуар і тротуар. Він являє собою коробку з отвором у передній частині й діжкою квітів зверху. Всередині є солома, яка перетворюється на компост, придатний для подальшого використання в парках і садах. Дизайнер пісуара каже, що його пристрій пропонує «екологічне рішення проблеми громадських туалетів».

Реакція парижан

Парижани вважають, що подібні «уритротуари» псують вигляд їхнього міста. Особливе обурення викликав яскраво-червоний пісуар, встановлений поруч із Собором Паризької Богоматері на острові Сен-Луї. Місцеві жителі звернулися в мерію з проханнями його демонтувати і планують подати петицію.

Читати більше новин в Telegram

«Нема потреби поміщати що-небудь таке непристойне й потворне в історичному центрі», – вважає власниця салону предметів венеціанського мистецтва Паола Пелліцарі.

«Нам сказали, що ми повинні прийняти це, але це абсолютно неприйнятно. Це руйнує спадщину острова. Хіба люди не можуть поводитися пристойно?», – сказав власник арт-галереї, розташованої неподалік.

А також

Владу Парижа також звинуватили в сексизмі, бо такі вуличні вбиральні призначені лише для чоловіків.

«Вони були встановлені під сексистським приводом: чоловіки не можуть контролювати себе та все суспільство має адаптуватися», – зазначила в коментарі для Reuters феміністка Гвендолін Куапо.

Відповідь мера

Мер Парижу Аріель Вейл наполягає на тому, що ці пристрої все ж необхідні: «Якщо ми нічого не зробимо, тоді чоловіки просто продовжать справляти потребу на вулиці. Якщо це справді сильно турбує людей, то ми знайдемо інше місце».

 

*ШЗХ – смішні, божевільні та трохи абсурдні новини у розділі «Шо за хрінь» (ШЗХ)

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій