Читаєте зараз
У Південній Кореї показали таксі-безпілотники

У Південній Кореї показали таксі-безпілотники

Markiian Oliiarnyk
  • Добиратися на авіатаксі з аеропорту в Сеул можна буде вже у 2025 році.
  • Авіатранспорт є електричним та оснащений системою вертикального зльоту.
  • Трансфер коштуватиме дорожче за послуги автотаксі преміумкласу, але з часом подешевшає.

В Південній Кореї презентували міські повітряні транспортні засоби, які вже з 2025 року працюватимуть в режимі таксі між основними аеропортами та центром Сеулу. Дрони вміщатимуть від двох до п’яти осіб і керуватимуться як із землі, так і безпосередньо пілотом.

Заборона розповідає, як працюватимуть безпілотні таксі в Південній Кореї та скільки коштуватиме добирання від аеропорту до столиці.


Таксі-безпілотники Сеулу

Про плани запровадити комерційні міські авіаперевезення до 2025 року в Південній Кореї оголосили ще торік. Як повідомляє Reuters, 11 листопада 2021 року в Сеулі презентували двомісні безпілотні таксі Volocopter 2X від компанії VoloCity, а також прототипи майбутньої п’ятимісної моделі. Авіатаксі є електричними, тож безпечні для екології та не такі шумні, як, наприклад, гелікоптери.

Презентація Volocopter 2X в аеропорту Кімпхо, 11 листопада 2021 року. Сеул, Південна Корея. Відео: Volocopter/YouTube

Міністр транспорту Но Хьон Ук пояснив, що на виклик таксі із системою вертикального зльоту зможе прибувати у безпілотному режимі завдяки системі контролю міського повітряного транспорту (UAM). Але коли на борту будуть пасажири, то задля безпеки керуватиме таким таксі пілот.

Також на заході продемонстрували системи для виявлення та відстеження міського авіатранспорту і запатентовані системи освітлення для вертипортів, де дрони приземляються і злітають.

Читати більше новин в Telegram

Скільки коштуватиме авіатаксі

За оцінками міністерства транспорту Південної Кореї, послуги авіаперевезень на відстані від 30-50 км скоротять час у дорозі до 20 хвилин, водночас як автомобіль долатиме цю відстань у міському середовищі приблизно годину.

Пілот у кабіні Volocopter 2X під час презентації Urban Air Mobility Seoul Demo, 11 листопада 2021 року. Сеул, Південна Корея. Фото: Chung Sung-Jun/Getty Images

Очікується, що поїздка з міжнародного аеропорту Інчхон до центру столиці коштуватиме близько $93 (відстань по трасі становить близько 35 км, по прямій — 27 км). Це дорожче, ніж відповідні послуги автомобільного таксі преміумкласу. Та в міністерстві транспорту Південної Кореї запевняють, що вже у 2035 році ціна знизиться приблизно до $17 (20 тисяч вон), коли ринок перевезень до цього дозріє.

Раніше Заборона пояснювала, хто в Україні відповідає за безпеку під час поїздок в таксі та як можна себе убезпечити.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій