Читаєте зараз
У Португалії пройшли парламентські вибори: хто переміг і що це значить для України

У Португалії пройшли парламентські вибори: хто переміг і що це значить для України

Ilona Kivva
Автор:

Правоцентристський Демократичний альянс (AD) Португалії переміг на загальних виборах 10 березня. Проте Демократичний альянс не має більшості, отже, його здатність сформувати уряд залежатиме від ультраправої Chega або від соціалістів, пише Reuters.

Представництво правопопулістської партії Chega у парламенті зросло більш ніж у чотири рази. Політсила отримає принаймні 48 законодавців у 230-місному законодавчому органі. Лідер Демократичного альянсу Луїс Монтенегро зараз каже, що дотримуватиметься своєї обіцянки не укладати угоди з Chega, навіть якщо це може створити праву більшість.

Головний суперник Монтенегро Педро Нуну Сантос визнав поразку після того, як його ліва Соціалістична партія (PS), яка перебувала при владі з 2015 року, посіла друге місце. Після підрахунку бюлетенів соціалісти отримали 28,7% голосів (у 2022 році був понад 41%). Демократичний альянс набрав 29,5%. Партія Chega набрала 18%.

Відомо, що в листопаді 2023 року премʼєр-міністр Португалії Антоніу Кошта пішов у відставку через корупційне розслідування навколо нього. Позачергові парламентські вибори назначили на 10 березня 2024 року. Тоді Міністр закордонних справ Португалії запевнив, що вони не вплинуть на підтримку України. Водночас кожен і кандидатів на прем’єрську посаду неодноразово висловлювався щодо необхідності підтримувати Україну.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій