У Раді придумали, як не карати рашистів за злочини. Але можуть обміняти
- В парламенті України зареєстровано законопроєкт про зміни у порядок обміну засуджених в Україні полонених окупантів.
- Зокрема передбачені випадки, коли воєнний злочинець зможе уникнути покарання.
- Ініціаторами зміни законодавства виступили 19 представників фракції «Слуга народу».
У Верховній Раді пропонують звільняти від покарання російських військових, що потрапили в український полон, але тільки у випадку включення їх до списків на обмін з державою-агресором. Якщо ж його\її схоплять в Україні повторно, він не зможе повернутися до Росії, поки не відбуде повний термін покарання за скоєне.
Заборона розповідає деталі проєкту закону від монобільшості.
Обмін воєнних злочинців РФ: законопроєкт 7436
6 червня 2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №7436 щодо процедури обміну російських воєнних злочинців, засуджених в Україні. Ініціаторами документа виступили 19 народних депутатів від фракції «Слуга народу».
«Для забезпечення оперативного розв’язання питань щодо процедури обміну обвинувачених, засуджених як військовополонених пропонується внести низку змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України», — йдеться у пояснювальній записці.
Щоб пришвидшити процедуру обміну, пропонують:
Читати більше новин в Telegram- якщо військовополоненого, проти якого в Україні відкрили кримінальну справу, або якого вже засудили, включили у списки на обмін, він не відбуватиме покарання (закрити кримінальне провадження чи звільнити від вироку може тільки суд після клопотання прокурора);
- якщо обмін не відбудеться, полоненого буде повторно затримано, а кримінальне провадження чи вже винесений вирок поновлять;
- якщо після обміну військовий знову братиме участь у бойових діях на території України і його затримають, повторного обміну не буде поки злочинець не відбуде у в’язниці повний термін покарання.
Раніше Заборона розповідала деталі законопроєкту №7339 щодо втрати громадянства України. Зокрема, у Раді пропонують забирати український паспорт у тих, хто з 20 лютого 2014 року воював на боці Росії проти України.
Читати більше новин в Telegram