Читаєте зараз
У рок-зірки Оззі Осборна виявили невиліковну хворобу

У рок-зірки Оззі Осборна виявили невиліковну хворобу

Tetiana Cherevko

Під час операції на спині в англійського рок-музиканта Оззі Осборна лікарі виявили пухлину в одному з хребців, пише Rolling Stone UK.

Після великої кількості медичних процедур та операцій, за словами Оззі Осборна, він можливо більше ніколи не виступить наживо. Проте виконавець має надію дати прощальне шоу для своїх фанатів, адже вважає, що йому залишилось жити не більше десяти років.

«Якщо я не зможу продовжувати давати концерти на регулярній основі, я просто хочу бути достатньо здоровим, щоб зіграти один концерт, на якому я зможу сказати: ‘Привіт, хлопці, величезне спасибі за моє життя’. Це те, над чим я працюю, і якщо я впаду замертво в кінці, я помру щасливою людиною», — сказав музикант.

Оззі Осборн — англійський рок-музикант, соліст групи Black Sabbath. Один із засновників і популяризаторів музичного напрямку хеві-метал. У 2020 у нього діагностували хворобу Паркінсона — вже на початку 2023 року виконавець оголосив, що припиняє давати концерти.

Хвороба Паркінсона — це дегенеративний стан головного мозку, який спричиняє когнітивні порушення, розлади психічного здоров’я, сну, сенсорні розлади, а також може супроводжуватися відчуттям болю. Виділяють такі ознаки захворювання:

  • тремтіння — зазвичай починається з голови й руки (частіше, коли кінцівка розслаблена);
  • уповільнення руху, наприклад, пересування маленькими кроками;
  • скутість і напруга у м’язах, що може ускладнити переміщення і надавати обличчю мимовільний спазмований вираз обличчя,;
  • болісні м’язові спазми (дистонія);
  • характерна постава: голова нахилена вперед, коліна та лікті напівзігнуті, спина згорблена.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій