'
Читаєте зараз
У Ростові на 19 років засудили морпіха ЗСУ Антона Чередника: це вперше з лютого-2022

У Ростові на 19 років засудили морпіха ЗСУ Антона Чередника: це вперше з лютого-2022

Tetiana Cherevko

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив військового 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Антона Чередника до 19 років позбавлення волі, пишуть «Ґрати».

«Російське слідство обвинуватило його в розстрілі цивільного мешканця через те, що той не зміг ‘правильно’ вимовити слово ‘хліб’ українською мовою. Чередник перебував у полоні під контролем російських правоохоронців без доступу незалежного адвоката, тому неможливо перевірити щирість його свідчень. Проте в суді він визнав, що вистрілив у чоловіка, який повівся, як здалося морпіху, підозріло» — уточнили у виданні.

Жодних слів, стверджував військовий, він не просив росіянина казати. Це знадобилося слідству, щоб сфальсифікувати мотив національної ненависті.

Антон Чередник у Південному окружному військовому суді. Фото: Віталій Колбасін, АіФ

Захист просив перекваліфікувати обвинувачення на звичайне вбивство, а прокурор запросив для Чередника 17 років ув’язнення. Суддя В’ячеслав Корсаков зрештою засудив морпіха до 19 років у колонії суворого режиму, перші три роки з яких він проведе у в’язниці з найжорсткішими умовами утримання.

Важливо! За інформацією «Ґрат», це перший український військовий, якого судили в російському суді від початку повномасштабного вторгнення.

Морпіх потрапив у полон у квітні 2022 року в Маріуполі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій