Читаєте зараз
У Ростові-на-Дону пройшов суд над українцем Павлом Грибом

У Ростові-на-Дону пройшов суд над українцем Павлом Грибом

Сергій Сурепін

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді в Ростові-на-Дону пройшов суд над українським політв’язнем Павлом Грибом, про це повідомила журналістка Ірина Ромалійська. В обвинувальному висновку, який прокурор зачитував у суді, була зазначена стара редакція статті 205 КК РФ. Стаття передбачає 8 років тюремного ув’язнення, але вже не діє, наразі, згідно з новою редакцією, йому загрожує до 10 років колонії.

Адвокат Марина Дубровіна заявила, що посилення покарання або осудної статті суперечить Конституції РФ. Сам же Павло Гриб заявив, що він не визнає своєї провини.

Що сталося?

Павла Гриба викрали спецслужби РФ в Білорусі. Це сталося у серпні 2017 року. Тоді Павло виїхав на зустріч з дівчиною, з якою до цього спілкувався тільки через соцмережі. Після цього він зник.

Павло познайомився з Тетяною Єршовою, російською школяркою із Сочі. Спілкувався з нею по скайпу: нібито школярка говорила, що не любить вчителів, учнів своєї школи і взагалі росіян. За версією слідства, Гриб підбивав її виготовити бомбу і підірвати під час шкільної лінійки. А Єршова захотіла це зробити, але нічого не зробила, каже прокурор. Таким чином, Грибу закидають схиляння до 205.1, частина 1 КК РФ (схиляння до теракту).

Читати більше новин в Telegram

7 вересня 2017 директор Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що 19-річний громадянин України Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ РФ в Краснодарі.

Також російськи ЗМІ повідомляли, що слідчі вважають Павла Гриба нібито прихильником забороненої в РФ екстремістської організації УНА-УНСО і припускають, що він начебто схиляв знайому жительку Кубані підірвати саморобний вибуховий пристрій на випускний лінійці в сочинській школі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій