'
Читаєте зараз
У Румунії оголосили епідемію кору: чим небезпечна хвороба

У Румунії оголосили епідемію кору: чим небезпечна хвороба

Ilona Kivva
Автор:

Міністерство охорони здоров’я Румунії на національному рівні оголосило про епідемію кору. Таке рішення ухвалили у зв’язку зі зростанням кількості випадків захворювання та великої кількість госпіталізацій серед дітей (станом на 6 грудня — 2 000 хворих), пише Ziarul de Gardă.

Оголошення епідемії дозволить вакцинувати дітей у віці 9-11 місяців, а також надолужити щеплення для тих, хто його не робив або порушив графік.

«Кір — інфекційне захворювання, яке легко передається, особливо нещепленим дітям, і іноді його перебіг буває важким. Охоплення вакцинацією першою дозою на національному рівні становить 78%, а другою дозою — 62% дітей та має тенденцію до зниження протягом понад 10 років», — зазначили у МОЗ Румунії.

Зазначимо, що один випадок хвороби підтверджено також у Молдові — кір виявили у трирічної дитини, яка нещодавно повернулася з Російської Федерації. Це другий випадок кору у Молдові з початку 2023 року. У 2021 та 2022 роках в країні не було зареєстровано жодного випадку захворювання.

Кір передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови. Вірус здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Першою ознакою зазвичай є значне підвищення температури — приблизно через 10–12 днів після інфікування. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні він розповсюджується по всьому тілу.

Захворювання може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту), а також до інвалідизації та смерті. 

Важливо! Специфічного лікування немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням — вакцинація. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій