'
Читаєте зараз
У семи областях України вводять віялові відключення електрики: де шукати графіки

У семи областях України вводять віялові відключення електрики: де шукати графіки

Ilona Kivva
Автор:
  • Енергосистема сильно постраждала через масовані обстріли росіянами.
  • Щоб зменшити навантаження на мережі, вводять аварійні та погодинні відключення. Перші застосовуються екстрено, другі — планово.
  • В кількох регіонах України світло погодинно відключатимуть щонайменше до 7 листопада.

У семи регіонах України у листопаді-2022 ввели планові та аварійні відключення світла. Споживачів у кожній області будуть обмежувати щодня, але за конкретним розкладом і почергово: наприклад, за районами чи містами. 

Заборона розповідає про графіки ймовірних відключень електрики.


Блекаут в листопаді 2022 року

У центральних та північних регіонах країни з 2 листопада 2022 року запроваджено графіки погодинних відключень електроенергії. Скільки саме триватимуть обмежувальні заходи, невідомо, але плани розроблені щонайменше до 6 листопада, кажуть в Укренерго.

«Обмеження споживання необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі, забезпечити стале балансування енергосистеми. Треба уникнути повторних аварій після того, як електромережі були ушкоджені ракетними обстрілами та атаками дронів росіян», — пояснили в компанії. 

Перебої будуть у семи областях:

Читати більше новин в Telegram
  • Київська;
  • Чернігівська;
  • Черкаська;
  • Житомирська;
  • Сумська;
  • Харківська;
  • Полтавська.

Певні групи споживачів будуть обмежувати щодня, але за конкретним розкладом. Скласти графіки та оприлюднити мали регіональні оператори у кожній області.

Важливо! У Сумській, Харківській та Полтавській областях 2 листопада дію графіків призупинили. Замість них запровадили аварійні відключення. Це означає, що світло все одно вимикатимуть, але поза планом. Графіки мають поновити найближчим часом, тому слідкуйте за оновленнями на сайтах операторів.

Сайти операторів електромереж по областях:

Зазначимо, що станом на 14:37 2 листопада сторінка ДТЕК не працювала, а для Чернігівської області графіків оприлюднено не було. Тож будьте готові, що сайти не будуть справлятися з навантаженням.

Через постійні обстріли росіянами енергосистеми подібні відключення можуть запровадити і в інших областях. Знайти операторів можна на сайті Міністерства енергетики України.

Раніше Заборона розповідала про графіки ймовірних відключень електрики в листопаді-2022 у Києві та про те, як підготуватися до них.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій