Читаєте зараз
У Сенаті США заблокували $110.5 млрд для України та Ізраїлю: як це будуть вирішувати

У Сенаті США заблокували $110.5 млрд для України та Ізраїлю: як це будуть вирішувати

Tetiana Cherevko

Зусилля президента США Джо Байдена забезпечити термінову підтримку України у спільному пакеті допомоги з Ізраїлем поки не вдалося реалізувати. В Сенаті республіканці заблокували фінансування, пише Reuters.

Сенатори віддали 49 голосів за і 51 проти початку дебатів про допомогу Україні та Ізраїлю. Щоб почати їх потрібно мати 60 голосів зі 100.

«Республіканці звинувачують демократів у неуважності до їхніх вимог щодо безпеки кордону [Вони наполягають на посиленні контролю за імміграцією на кордоні з Мексикою]. Суперечки напередодні важливого голосування Сенату за законопроєкт про екстрені витрати на $110.5 млрд не тільки свідчать про провал заходів, але і серйозно підточують перспективи будь-якої угоди між партіями», — пише The New York Times.

Блокування допомоги може стати сигналом про послаблення рішучості США в критичний момент війни України проти Росії. Сенатор від демократів Крістофер Мерф висловив стурбованість про те, що Україна може бути покинута, і попередив про наслідки, якщо Путін розгорнеться в країні НАТО. А президент Байден засудив ймовірність припинення допомоги й наголосив на критичному значенні підтримки України. 

Республіканці, навіть ті, хто підтримує допомогу Україні, настоюють на розв’язанні проблем імміграції.

«Додаткове фінансування України залежить від прийняття трансформаційних змін до законів про безпеку кордонів нашої країни. Адміністрація також має надати законодавцям інформацію про те, як використовувалася допомога Україні», — каже спікер Палати представників Майк Джонсон.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій