У Сенаті США завершили дебати щодо допомоги Україні: це добре чи ні
Сенатори Сполучених Штатів ухвалили клопотання про припинення обговорення законопроєкту про виділення допомоги Україні та Ізраїлю, повідомила пані посол України у США Оксана Маркарова.
Рішення підтримали 66 сенаторів за 60 необхідних, проти виступили 33. Законопроєкт передбачає виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі понад $95 млрд, з яких $60.06 млрд планують направити Україні, а $14.1 млрд — Ізраїлю.
Так як дебати припинились, наступним етапом буде вже голосування за узгоджений законопроєкт. Для остаточного затвердження достатньо 50 голосів.
Сенат США 13 лютого проголосував за окремий законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Рішення ухвалено.
Наступний етап — Палата представників, де пройти голосування буде набагато складніше. Річ у тім, що спікер Майк Джонсон знову наполягає на тому, щоб першочергово розв’язати питання кордону. Водночас республіканець Ліндсі Грем підтримав Дональда Трампа і сказав, що допомогу США має давати виключно як кредит.
У разі, якщо спікер блокуватиме винесення законопроєкту на голосування, демократи можуть застосувати так звану discharge petitions. Це дозволить винести закон в обхід спікера, але необхідно буде зібрати 218 підписів, тож процедура може значно затягнутись.
Американські сенатори 7 лютого провалили законопроєкт, що передбачав посилення міграційної політики та виділення фінансів Україні, Ізраїлю і Тайваню.
Вже 8 лютого у верхній палаті таки змогли зібрати необхідну кількість голосів за виділення допомоги країнам, але без урахування укріплення кордонів.