Читаєте зараз
У Сенаті США завершили дебати щодо допомоги Україні: це добре чи ні

У Сенаті США завершили дебати щодо допомоги Україні: це добре чи ні

Ilona Kivva
Автор:

Сенатори Сполучених Штатів ухвалили клопотання про припинення обговорення законопроєкту про виділення допомоги Україні та Ізраїлю, повідомила пані посол України у США Оксана Маркарова.

Рішення підтримали 66 сенаторів за 60 необхідних, проти виступили 33. Законопроєкт передбачає виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі понад $95 млрд, з яких $60.06 млрд планують направити Україні, а $14.1 млрд — Ізраїлю.

Підсумки голосування Сенату США. Фото: Оксана Маркарова/Facebook

Так як дебати припинились, наступним етапом буде вже голосування за узгоджений законопроєкт. Для остаточного затвердження достатньо 50 голосів. 

Сенат США 13 лютого проголосував за окремий законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Рішення ухвалено.

Наступний етап — Палата представників, де пройти голосування буде набагато складніше. Річ у тім, що спікер Майк Джонсон знову наполягає на тому, щоб першочергово розв’язати питання кордону. Водночас республіканець Ліндсі Грем підтримав Дональда Трампа і сказав, що допомогу США має давати виключно як кредит.

У разі, якщо спікер блокуватиме винесення законопроєкту на голосування, демократи можуть застосувати так звану discharge petitions. Це дозволить винести закон в обхід спікера, але необхідно буде зібрати 218 підписів, тож процедура може значно затягнутись.

Американські сенатори 7 лютого провалили законопроєкт, що передбачав посилення міграційної політики та виділення фінансів Україні, Ізраїлю і Тайваню.

Вже 8 лютого у верхній палаті таки змогли зібрати необхідну кількість голосів за виділення допомоги країнам, але без урахування укріплення кордонів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій