Читаєте зараз
У що пограти у квітні? Геймінг-гайд Заборони

У що пограти у квітні? Геймінг-гайд Заборони

Daniel Lekhovitser

Довгоочікуваний Star Wars Jedi Survivor, нуар з процедурно згенерованими злочинами, окультний детектив у вікторіанському маєтку та казка з нордичними монстрами Заборона зібрала гайд квітневими новинками.


Meet Your Maker

Коли вийде: 4 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК

Вправи з удосконалення пасток і хитро вигаданих убивств: у постапокаліптичному Meet Your Maker треба будувати фортеці, начинені розтяжками, вогнеметами й іншими смертоносними механізмами, через які мають пройти інші гравці. Так, це мультиплеєр за типом «Форту Буаяр» — але з кров’ю та стріляниною. Добре, з літрами крові й стріляниною.

Road 96: Mile 0

Коли вийде: 4 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК, Nintendo Switch

Mile 0 — приквел до оригінальної Road 96, ігрової збірки коротких розповідей про підлітків, які намагаються перетнути кордон вигаданої авторитарної країни Петрії з президентом, що нагадує Ататюрка й Брежнєва одночасно. В приквелі досліджується інша сторона Петрії, а саме життя її еліти на прикладі двох підлітків, чиї батьки добилися великих постів. І якщо перша частина була роудтріпом у дусі — зацитуємо самих розробників гри — Тарантіно, Пон Джун Хо та братів Коенів, то Mile 0 нагадує роман-дорослішання на кшталт уже класичної Life is Strange. 

Murderous Muses

Коли вийде: 12 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК, Nintendo Switch, macOs 

Відомого художника Мордекая Грея вбили рік тому, але хто це зробив, так і не знайшли. Виправити це може звичайний охоронець галереї, де відбувається виставка картин Грея. Протягом трьох ночей він розглядатиме шість портретів муз художника й продивлятиметься відеозаписи з ними. Це щось на кшталт симулятора монтажера, який переглядає відео в пошуках зачіпок, — подібну механіку ви могли побачити в Her Story і Telling Lies, де треба було шукати вбивцю за уривчастими відео, щоби скласти їх у єдиний пазл.

Tin Hearts

Коли вийде: 20 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК, Nintendo Switch, Oculus Quest 2 

«Історія іграшок» з магічним флером казок Ганса Крістіана Андерсена в декораціях сімейної саги. Жанровому розмаху відповідає й ігровий масштаб: 40 рівнів, протягом яких гравець має провести олов’яних солдатиків через величезні хмарочоси шаф і еверести столів у домі іграшкових справ майстра та вікторіанського винахідника, — а разом з тим дізнатися історію його сім’ї.

Якщо вам сподобалася It Takes Two — історія про батьків, які перетворилися на ляльок і вибиралися з лабіринту іграшок своєї доньки, вирішуючи просторові головоломки й вступаючи у бій з білками в стилі Mortal Kombat, — то Tin Hearts для вас.

Dead Island 2

Коли вийде: 21 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК

Здавалося б, зомбі вже давно стали моветоном (принаймні в кіно), але ходячі мерці відмовляються помирати. Анонсований ще 2014 року, цей нехитрий екшн пропонує прогулянку Лос-Анджелесом та здобрене гумором убивство зомбі. 

Shadows of Doubt 

Коли вийде: 24 квітня

Платформа: ПК

Французький письменник-експериментатор Раймон Кено говорив, що одну й ту саму подорож в автобусі можна описати 99 різними шляхами. В якомусь сенсі щось схоже робить Shadows of Doubt — збирає історію вбивства з різних кубиків. Адже сюжети цього піксельного нуару створюються процедурною генерацією: кожен гравець розслідуватиме трохи відмінне вбивство — з різними героями, у різних місцях і за різних обставин.

Strayed Lights 

Коли вийде: 25 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК, Nintendo Switch

Метафоричний, кольорово насичений екшн про іскру світла, що розростається, поглинаючи енергію вогняних супротивників. Один з тих випадків, коли трейлер робить кращу роботу, ніж найуправніший текстовий анонс, а геймплей і естетика важливіші за сюжет.

Bramble: The Mountain King  

Коли вийде: 27 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК, Nintendo Switch

Олле — типовий скандинавський, немов з поштової листівки, хлопчик із пшеничним волоссям — відправляється на пошуки викраденої тролем сестри. На шляху його очікує весь нордичний бестіарій: водний монстр-скрипаль ньоккен, гноми румпнісари, лісова скогсра та ще кілька не показаних у трейлерах істот. 

Усе ніби натякає на гру для п’ятого класу школи, поки місцями вона не зісковзує в легкий горор. На відміну від милої Röki — гри, що запрошує у подорож місцями містичної Скандинавії, — у Bramble можуть відкусити голову чи зламати хребет. 

The Last Case of Benedict Fox

Коли вийде: 27 квітня

Платформа: Xbox, ПК

Бенедикт Фокс — окультний детектив, пов’язаний невидимою пуповиною з демонічною істотою. Саме вона допомагає йому розслідувати вбивства, скажімо так, неортодоксальними методами. Фокс здатен проникати в психосферу навіть мертвих людей і шукати докази в їхній підсвідомості.

Нова справа — вбивство пари у вікторіанському маєтку — проведе детектива лавкрафтіаньскими ментальними ландшафтами, але під динамічний джаз та зі жвавою бойовою системою. 

Star Wars Jedi Survivor

Коли вийде: 28 квітня

Платформа: Xbox, PS, ПК

Довгоочікуване продовження Fallen Order — космоепопеї про Кела Кестіса, одного з небагатьох джедаїв, що пережив Наказ 66 — винищення солдатами Республіки всіх джедаїв і навіть дітей, чутливих до Сили.

У попередній частині Кестіс побував на шести планетах, шукаючи джерело Сили, і навіть (буквально на три хвилини) зіткнувся з Дартом Вейдером — усе, щоби відновити Орден Джедаїв. Survivor обіцяє стати ще більш мегаломанською грою: більше планет, більше ворогів і ще більш комплексна бойова система. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій