Читаєте зараз
У що пограти в серпні? Геймінг-гайд Заборони

У що пограти в серпні? Геймінг-гайд Заборони

Daniel Lekhovitser

Заборона зібрала традиційний гайд ігровими новинками місяця. Цього разу всередині дуже кінематографічний космічний триллер, мюзикл-детектив про давньогрецьких богів, католицький горор про жахи інквізиції, продовження Baldur’s Gate і не тільки. 


Baldur’s Gate 3

Коли: 3 серпня

Платформа: ПК

Продовження без перебільшення легендарної серії, про яку знають навіть ті, хто ніколи в неї не грав. 

Цього разу гравцеві треба буде грати за героя, який опинився на наутиолоїді — кораблі-організмі, який використовують кальмароподібні прибульці-іллітіди. Іллітіди — ходяча біозброя, вони заражають інші раси пуголовками, що проростають в мозку і перетворюють носія на нового іллітіда. Звучить як продовження, якого ми заслужили.

Stray Gods: The Role-Playing Musical 

Коли: 10 серпня

Платформи: ПК, PS 4 / 5, Xbox One, Xbox Series, Nintendo Switch

Дивний мюзикл-детектив з давньогрецькими богами в ролі суддів. Смертну Грейс звинувачують у вбивстві Калліопи — музи, відповідальної за епічну поезію й пісні. Впродовж семи днів Грейс має доказати пантеону богів, що за вбивством стоїть хтось інший — все це зі світлом софітів, танцями й куплетами. 

До речі, ми не можемо згадати ще хоч одну відеогру, побудовану за принципами мюзиклу. Однозначно рідкий звір в індустрії.

Atlas Fallen 

Коли: 10 серпня

Платформи: ПК, PS 5, Xbox Series

Поєднання декорацій «Дюни» та геймплею God of War: серфінг пісками пустелі, піротехнічна, зі швидким темпом, бойова система й монстри. Пустеля тут виступає не лише сетингом, а й зброєю: за допомогою спеціальної рукавички безіменний герой може керувати піском і перетворювати його на все що заманеться.

Про сюжет відомо небагато: Телос, бог Сонця, ледь не зруйнував світ людей і перетворив довкілля на висушену пустелю. Але на цьому з людьми не покінчено: в їхньому світі схована енергія під назвою Есенція — судячи з опису, необхідне богам паливо. Пустеля, паливо, боротьба за ресурси — і знову «Скажений Макс» (ну майже). 

The Texas Chain Saw Massacre 

Коли: 18 серпня

Платформи: ПК, PS 4 / 5, Xbox One, Xbox Series

Гейміфікація культової горор-франшизи про те, як вижити, коли в маніяка є бензопила, а в тебе — ні. «Техаська різанина» сконструйована доволі просто: гравці обирають між ролями маніяків-канібалів чи їхніх жертв, граючи в режимі ко-опа чи один проти одного, що робить з гри побратима Dead by Daylight (колега по кривавому цеху, де обіграні одразу декілька кінофраншиз).

Тут все теж доволі знайоме: головні антагоністи — Шкіряне обличчя, Хітчхайкер, Повар та ще двоє нових персонажів.

Immortals of Aveum

Коли: 22 серпня

Платформи: ПК, PS 5, Xbox Series

Про сюжет гри відомо рівно стільки: бойовий маг Джек вступає в орден, який намагається врятувати світ від пітьми. Все. А ще з кількох трейлерів стало зрозуміло, що в Джека (чи в сценаристів) непристойний гумор. 

Immortals виглядає як шутер від першої особи, де замість вогнепальної зброї гравець бачитиме руки Джека, які будуть накладати закляття та кидатися різноколірними блискавками й іншим піротехнічним конфетті. Щось схоже вже відбувалося у Ghostwire: Tokyo, де треба було грати за заклинача духів, який за допомогою знаків руками кошмарив японську хтонь. Споглядати, як герой закручує пальці у вісімки та різні геометричні фігури було, чесно кажучи, не дуже захопливо (проте розробники Immortals обіцяють близько 25 заклинань, що, можливо, врятує ситуацію).

Fort Solis

Коли: 22 серпня

Платформи: ПК, PS 5, Mac OS

Якщо вірити членам команди розробників, Fort Solis — це сплав Dead Space та «Місяця» Данкана Джонса (читайте: психологічний космічний трилер про самотність, змову корпорацій і, можливо, монстрів). Можливо — бо поки незрозуміло, чи Fort Solis буде горором, чи обмежиться умовностями трилера. 

У будь-якому разі сюжет звучить невтішно: інженер Джек Лірі отримує сигнал лиха з марсіанського аванпосту-шахти Форт Соліс. Думаючи, що справа в технічній несправності, Лірі забурюється всередину установи та відкриває справжню причину аварії. Чесно кажучи, не дуже зрозуміло, як у цій грі з геймплеєм, але авансом всі хвалять якісну графіку і деталізацію, кінематографічність та знятий одним дублем, без монтажу, ігровий процес (те ж саме було у Dead Space).

Blasphemous 2 

Коли: 24 серпня

Платформи: ПК, PS 5, Xbox Series, Nintendo Switch 

Blasphemous — мабуть, одна з найбільш естетично оригінальних ігор останніх років. Її візуальний ряд надихався іспанським католицизмом, інквізицією та агіографією — життям святих і мучеників. Ковпаки-капіроти з шипами всередині, колодки на тілі та тернові пояси — всі герої гри займаються катуванням своєї плоті, намагаючись наблизитися до Бога. Виходить дивний, надзвичайно страшний платформер, що в суто технічному сенсі не є горором, але чомусь виглядає моторошніше від багатьох ігор чи фільмів жахів. 

У другій частині треба продовжити шлях члена релігійного братства й очищати Південну Європу від інфернальних створінь (просто погугліть їх). 

Armored Core 6: Fires of Rubicon 

Коли: 25 серпня

Платформи: ПК, PS 4 / 5, Xbox One, Xbox Series

Розробники культових Dark Souls та Elden Ring Bloodborne — ігор жанру souls-like з хардкорною, з присмаком БДСМ, складністю, — відійшли від звичного реноме та взялися за новий формат. Armored Core — це симулятор меха, тобто управління бойовим роботом розміром з нафтовий танкер.

Сюжет тут пунктирний і зовсім не обов’язковий: різні фракції воюють за цінні ресурси планети Рубікон-3 та вдосконалюють свої машини смерті. Знаючи увагу студії до деталей, ігрового балансу та мув-сету, маємо отримати щось надзвичайно пропрацьоване і якісне.

Goodbye Volcano High 

Коли: 29 серпня

Платформи: ПК, PS 4 / 5, Mac OS

Ігровий роман дорослішання: останній шкільний рік, перші закоханості, репетиції рок-групи, відчуття власної небінарності та розуміння: все, що тобі дорого, закінчиться з останньою піснею випускного. 

Goodbye Volcano High нагадає серію Life is Strange — coming-of-age ігор, де кінець юнацтва відчувається як маленький кишеньковий апокаліпсис. 

Sea of Stars 

Коли: 29 серпня

Платформи: ПК, PlayStation 4 / 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Одна з найбільш очікуваних інді-ігор першої половину року і водночас портал в дитинство, натхнений вже забронзовілою класикою часів Super Nintendo. У Sea of Stars треба зіграти за Зейна та Валері — дітей, які керують сонячною та місячною енергіями, — та виступити проти злого алхіміка.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій