'
Читаєте зараз
У школах Німеччини скасували правопис (ні): що сталося насправді

У школах Німеччини скасували правопис (ні): що сталося насправді

Ilona Kivva
Автор:

Найпівнічніша федеральна земля Німеччини Шлезвіг-Гольштейн скасувала перевірку правопису у своїх школах. Так, вчителі більше не будуть рахувати кількість помилок у роботах з німецької мови — навіть на письмових іспитах на отримання атестата (аналог української ДПА), що дозволяє вступати до вишів (Abiturprüfungen). Однак зміни, впроваджені у регіоні, не революційні, пише Deutsche Welle.

«За освіту у Німеччині відповідають федеральні землі. Тому в країні немає ні єдиних підручників, ні єдиних програм навчання одразу для всіх шкіл. Немає і єдиної системи оцінювання знань учнів і школярів. Те, що для землі Шлезвіг-Гольштейн стало революцією, в інших федеральних землях уже давно норма. А в деяких регіонах взагалі ніколи не послуговувалися системою, від якої зараз відмовляється Шлезвіг-Гольштейн», — пояснили у виданні.

У регіоні діяла така система: кількість слів у контрольній чи екзаменаційній роботі ділили на кількість зроблених помилок. Таким чином вираховувався Fehlerquotient, або коефіцієнт помилок. Відмова означає, що коефіцієнт більше не відіграватиме такої великої ролі в оцінці. Натомість учні отримуватимуть якісний фідбек щодо тих помилок, які вони зробили: якого вони характеру, наскільки систематичності тощо. Для аналізу буде сформовано спеціальний список критеріїв, який поки розробляється. Тобто помилки при виставленні оцінки враховуватимуть, просто в інший спосіб.

Читайте також

«Загалом зараз скрізь так. Вчителі виправляють помилки правопису, і це враховується при виставленні оцінки. Однак хід думки, аргументація та стиль есе чи міркування відіграють важливішу роль у загальній оцінці. Попри це, недостатній рівень грамотності може призвести до нижчого бала в загальній оцінці», — пояснив президент Німецької спілки вчителів (Deutscher Lehrerverband) Штефан Дюлль.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій