Читаєте зараз
У Шотландії знайшли спосіб відмовитися від тестування ліків на тваринах

У Шотландії знайшли спосіб відмовитися від тестування ліків на тваринах

Ilona Kivva
Автор:

Вчені з Единбурзького університету розробили новаторський пристрій, який може пришвидшити доступ пацієнтів до нових ліків і усунути потребу в тестуванні на тваринах. Прилад надрукували на 3D-принтері, пише The Guardian.

Пристрій імітує те, як ліки проходять через тіло пацієнта. Тобто науковці можуть побачити, як різні органи реагують без необхідності тестування на живих тваринах.

Прилад є першим у своєму роді в світі. П’ять його відділень повторюють людське серце, легені, нирки, печінку та мозок. Вони з’єднані між собою каналами, що імітують кровоносну систему людини, через які і можуть надходити нові ліки.

«Пластиковий пристрій використовує позитронно-емісійну томографію (PET) для створення детальних 3D-зображень, які показують, що відбувається всередині крихітних органів. PET-зображення дозволяють нам забезпечити рівномірний потік [нових ліків, що тестуються]», — каже винахідник Ліам Карр.

Об’єднання п’яти органів разом на одному пристрої допоможе вченим ефективно вивчати, як новий препарат може впливати на все тіло пацієнта.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій