Читаєте зараз
У Швеції придумали, як побороти проблему самотності

У Швеції придумали, як побороти проблему самотності

Ilona Kivva
Автор:

Влада шведського міста Лулео запустила кампанію для боротьби з самотністю. Рішення просте: жителів закликають вітатися одне з одним, пише The Guardian.

Дослідження показали, що серед жителів Лулео віком від 16 до 29 років 45% відчували проблеми через самотність. Серед людей віком від 85 років цей показник був значно меншим — 39% жінок і 26% чоловіків.

Кампанія Säg hej! («Скажи привіт») покликана зробити місто більш дружнім і спонукати людей до соціальної взаємодії. В автобусах показують соціальну рекламу про це, а в школах проводять майстер-класи.

«Хоча самотність, особливо серед молоді, є глобальною проблемою, Швеція з її темними холодними зимами більше усвідомлює це. Взимку відчуття ізоляції посилюється, адже ми менше перебуваємо на свіжому повітрі, менше спілкуємося», — розповів професор добробуту та щастя Мікаель Дален.

ВООЗ назвала самотність глобальною загрозою для охорони здоровʼя. Її вплив еквівалентний викурюванню 15 сигарет на день, а шкода навіть більша, ніж від ожиріння та малорухливого способу життя.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій