Читаєте зараз
У Швейцарії ШІ визначатиме, чи якісне вино: навіщо це ноу-хау

У Швейцарії ШІ визначатиме, чи якісне вино: навіщо це ноу-хау

Tetiana Cherevko

Науковці зі Швейцарії та США навчили штучний інтелект визначати походження вина на основі хімічних аналізів. Технологія дозволяє відстежити не лише регіон, де вирощують виноград, але й маєток, де  виготовили напій, пише The Guardian.

Машина розрізняє вина на основі тонких відмінностей у концентраціях десятків сполук. Щоб навчити цього програму зі штучним інтелектом, вчені звернулися до газової хроматографії. Ця методика зазвичай використовується в лабораторіях для розділення та ідентифікації сполук з суміші. Її використали для аналізу 80 вин із семи різних маєтків у французькому регіоні Бордо.

«Навколо багато шахрайства з вином. Люди роблять якесь лайно у своїх гаражах, друкують етикетки та продають їх за тисячі доларів. Ми вперше демонструємо, що наші хімічні методи мають значну чутливість, щоби визначити різницю», — сказав професор Женевського університету Александр Пуже.

Алгоритм спирається на всі хімічні речовини, виявлені у вині. Це робиться для того, щоб створити найбільш надійний унікальний підпис для кожного. Програма відображає результати на двовимірній сітці, де вина зі схожими ознаками групуються разом. Це дало розуміння, що в кожного виробника високоякісного вина є специфічний хімічний підпис.

Попри те, що виявлення шахрайства є найбільш очевидним застосуванням програми, вчені вважають, що цей підхід можна використовувати для правильного змішування вина. Поки що цим займаються лише кілька виноробів, яким платять шалені гроші за їхню майстерність. Маючи такі інструменти, було б набагато дешевше робити суміші, які принесуть користь усім.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій