Читаєте зараз
У США модернізували HIMARS: тепер стріляють на 1000 кілометрів

У США модернізували HIMARS: тепер стріляють на 1000 кілометрів

Ilona Kivva
Автор:
  • Компанія-виробник зброї для армії США взялася за роботу над перспективним проєктом для Австралії.
  • Замість стандартних снарядів Хімерси отримали протикорабельні.
  • LRASM практично невидимі для ворожих радарів.

У Сполучених Штатах розробили прототип артилерійської системи HIMARS, який стріляє протикорабельними ракетами LRASM. Це збільшило максимальну дальність ураження Хаймерсом з 300 до 1000 кілометрів. Такі снаряди зазвичай встановлюють на винищувачі, бомбардувальники чи військові кораблі через їх вкрай високу потужність.

Заборона розповідає про розробку, яка може зробити РСЗВ найдалекобійнішим у світі.

Ракета LRASM на РСЗВ: розробка Lockheed Martin

Провідне американське оборонне підприємство, яке створює зброю для армії США, уклало контракт зі Силами самооборони Австралії на розробку надпотужної реактивної системи залпового вогню, пише Naval News.

Проєкт назвали Project Land 4100. По суті, це буде артсистема HIMARS, але замість стандартних 80-кілометрових снарядів GMLRS чи 300-кілометрових ATACMS на неї встановлять надпотужні протикорабельні ракети LRASM. Дальність ураження цим боєприпасом становить близько 1000 кілометрів.

«Я вважаю, що привабливі риси ракет надводного і наземного запуску полягають у тому, що вони являють собою ідентичні пакети. Іншими словами, ракети сухопутної армії і флоту взаємозамінні», — пояснив  старший менеджер відділу стратегії та наземних програм компанії Домінік Дешісіоло.

Читати більше новин в Telegram
Масштабна модель HIMARS у кольорах Сил самооборони Австралії з установкою під ракети LRASM на стенді Lockheed Martin на оборонній виставці Land Forces Defence. Фото: Naval News

Відмінності між ATACMS і LRASM все ж є. Так, наприклад, на відміну від модулів HIMARS для рідних ракет, модуль LRASM проходить через пускове кріплення та значно виходить за межі передньої та задньої частини пускової установки. Це означає, що перед тим, як модуль протикорабельного снаряду буде завантажено в пускову установку, блок перед пусковою установкою, потрібно буде зняти. У Lockheed Martin, за словами інженерів проєкту, вже навіть провели натурні випробування.

Унікальним у розробці є те, що оснащені LRASM HIMARS зберігають здатність швидкого введення у дію. Тож РСЗВ не втратить у швидкості, яка є однією з суттєвих переваг артсистеми (зі стандартними снарядами перезарядження здійснюється дистанційно і займає до п’яти хвилин).

Хоча розробка проводиться суто для Австралії, концепція може виявитись актуальною і для України, кажуть у Defense Express.

«Навіть на перспективу після перемоги. Бо з урахуванням всіх заявлених та обіцяних поставок, Збройні сили України матимуть декілька десятків пускових установок M142. А роботи по ракетному щиту стримування стануть в рази актуальнішими», — зазначили у виданні.

Long-Range Anti-Ship Missile: короткі характеристики

Long-Range Anti-Ship Missile — потужна американська протикорабельна ракета нового покоління. Вона створена на базі крилатої ракети повітряного базування AGM-158B JASSM-ER. Озброєна осколково-фугасною боєголовкою вагою 450 кг і має дальність стрільби до 1000 км, пише Military Today.

Для удару по цілі використовується високотехнологічне наведення, яке працює за будь-яких погодних умов, а також система автоматичного донаведення. Це дозволяє влучати навіть у один необхідний корабель у щільній групі. Після запуску групи ракет вони можуть автоматично обмінюватися даними націлювання для ефективної групової атаки.

LRASM була розроблена таким чином, щоб мати зменшений радіолокаційний перетин та ІЧ-сигнатуру, тому вона практично невидима для ворожих радарів. 

Головним носієм боєприпасу є бомбардувальники, а також багатоцільові винищувачі. Окремо створена установка для запуску з кораблів.

Раніше Заборона розповідала про головні характеристики реактивних систем залпового вогню HIMARS, а також про суперсистеми Титан, призначені для боротьби з ворожими дронами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій