'
Читаєте зараз
У США нарешті вибрали спікера Конгресу: чи насправді він антиукраїнський

У США нарешті вибрали спікера Конгресу: чи насправді він антиукраїнський

Ilona Kivva
Автор:

Палата представників проголосувала за призначення на посаду спікера  консервативного республіканця Майка Джонсона із Луїзіани. Його кандидатуру підтримали усі 220 республіканців.

Джонсон зробив заяву на підтримку України після вторгнення в лютому 2022 року і закликав запровадив економнічні санкції проти РФ. Вже у квітні-2022 він проголосував за Акт про ленд-ліз, але після цього змінив свою позицію. Так, новий спікер надалі голосував проти майже усіх ініціатив Конгресу з підтримки України. 

Історія голосувань Майка Джонсон. Інфографіка: Republicans for Ukraine

«У 2022 році американські платники податків надіслали Україні понад $100 мільярдів допомоги. Вони заслуговують на те, щоб знати, чи є український уряд цілком відвертим і прозорим щодо використання цієї величезної суми ресурсів платників податків», — сказав Джонсон у лютому-2023.

Водночас він активно підтримує надання допомоги Ізраїлю. Тож спільні пакети грошової допомоги, на кшталт запиту на $106 млрд, який адміністрація Байдена подала на розгляд Конгресу, можуть допомогти і надалі надавати підтримку ЗСУ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій