'
Читаєте зараз
У США розхапали ефективні ліки проти ожиріння. До чого тут COVID-19?

У США розхапали ефективні ліки проти ожиріння. До чого тут COVID-19?

Markiian Oliiarnyk
  • Wegovy, який ефективно пригнічує апетит, стрімко розбирають в аптеках.
  • У Сполучених Штатах більшість дорослого населення страждає від ожиріння.
  • Дохід виробника препарату за останній квартал злетів до безпрецедентних 41%.

У Сполучених Штатах Америки спостерігається великий приріст попиту на ліки проти ожиріння виробництва данської фармацевтичної компанії Novo Nordisk A/S. Препарат Wegovy пригнічує апетит і дозволяє скинути до 15% ваги тіла.

Заборона розповідає про ефективність препарату для схуднення від данських фармацевтів та пояснює, чому довкола нього такий ажіотаж.


Wegovy: ліки для схуднення в США

Рівень доходу данської фармацевтичної компанії Novo Nordisk A/S за третій квартал 2021 року зріс на безпрецедентні 41%, пише Bloomberg. Це пов’язано зі стрімким зростанням попиту на ліки проти ожиріння під назвою Wegovy, який став першим за сім років препаратом цієї категорії, схваленим для використання регуляторними органами США.  

Штаб-квартира компанії Novo Nordisk A/S в Данії. Фото: Novo Nordisk A/S

Компанія Novo Nordisk A/S займається розробкою методів лікування діабету, а також лікуванням глобальної епідемії ожиріння і пов’язаними з нею хронічними хворобами. Багато виробників ліків для схуднення намагалися, але не змогли вийти на цей нішевий ринок, оскільки пропонували препарати, які виявлялися малоефективними або дуже ризиковими. Натомість попит на препарат Wegovy, який отримав схвалення від Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) лише у червні 2021 року, наразі більший за пропозицію.

Чому такий високий попит на препарат від Novo

Як пише Bloomberg, за словами виконавчого директора компанії Novo Ларса Фруергаарда Йоргенсена, попит настільки високий, що компанія не встигає виготовляти і розфасовувати ліки, а розв’язання цієї проблеми очікується лише у 2022 році. Також він зазначив, що пандемія коронавірусу певною мірою вплинула на мотивацію людей, оскільки з’явилися докази, що наявність зайвих кілограмів може погіршити перебіг захворювання на COVID-19.

Читати більше новин в Telegram

Попит на препарат у Сполучених Штатах пояснюється ще й тим, що у країні більшість дорослих людей мають заяву вагу і намагаються різними методами її скинути, а з 2014 року в країні не було схвалено жодних дієвих ліків. 

За даними Bloomberg, у США з 2018 року кількість штатів, в яких більше третини дорослого населення страждає на ожиріння, збільшилася майже вдвічі. До того ж очікується, що до 2025 року у світі буде понад 1 мільярд людей, які страждають на ожиріння, що підвищить ризик діабету, серцево-судинних захворювань та раку, а також збільшить витрати на охорону здоров’я. 

За підрахунків аналітиків, препарат Wegovy вже у 2022 році стане одним із найбільш поширених ліків для схуднення у світі, а річний дохід компанії Novo у 2024 році зросте до $3,2 млрд, пише видання.

Препарат для схуднення Wegovy: як працює

Семаглютид, який продається під маркою Wegovy — це препарат для контролю за вагою, який випускається у формі розчину для щотижневих ін’єкцій. За даними виробника, препарат пригнічує апетит пацієнтів і допомагає їм втратити близько 15% ваги тіла.

Препарат Wegovy (семаглютид). Фото: Novo Nordisk A/S

Wegovy імітує дію гормону під назвою глюкагоноподібний пептид-1 (GLP-1), який впливає на ділянки мозку, що регулює апетит і споживання їжі, змушуючи людину відчувати ситість і, як наслідок, менше їсти. Однак від приймання цих ліків бувають побічні ефекти різного характеру, починаючи від блювоти й до кислотного рефлюксу.

Насправді цей препарат не є новим. Семаглютид вже протягом багатьох років використовується в США та інших країнах як протидіабетичний засіб. Лише у 2021 році вдалося з’ясувати, що семаглютид в іншому дозуванні здатен пригнічувати апетит, і може бути доволі потужним і ефективним засобом для боротьби з ожирінням.

Раніше Заборона розповідала про перші ліки проти коронавірусу під назвою Молнупіравір, що випускатимуться у таблетках.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій