Читаєте зараз
У США розробили препарат від обмороження: він запобігає ампутаціям

У США розробили препарат від обмороження: він запобігає ампутаціям

Ilona Kivva
Автор:

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) схвалило ін’єкції Aurlumyn для лікування важких обморожень у дорослих. Препарат зменшить ризик ампутації пальців рук або ніг, пише FDA.

Обмороження може бути як легким і не вимагати медичного втручання, так і важким, коли тканини заморожені, а кровотік припиняється. Іноді тяжкі випадки вимагають ампутації. Ілопрост, активний інгредієнт Aurlumyn, є вазодилататором, тобто препаратом, який відкриває кровоносні судини. Таким чином він запобігає згортанню крові.

Ефективність ілопросту в лікуванні була встановлена у відкритому контрольованому дослідженні. 47 дорослих із важким обмороженням поділили на групи, пацієнти однієї з них отримували ілопрост внутрішньовенно по шість годин протягом восьми днів.

Основним показником ефективності дослідження було сканування кісток на сьомий день після обмороження, щоб передбачити необхідність ампутації. Сканування показало, що жоден із суб’єктів, які отримували лише ілопрост, не потребував ампутації порівняно з 19% у другій групі та 60% у третій групі.

Aurlumyn має і побічні ефекти, серед яких головний біль, почервоніння, прискорене серцебиття, нудота, блювота, запаморочення та зниження артеріального тиску. У 2004 ілопрост вже був схвалений у якості препарату для лікування легеневої артеріальної гіпертензії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій