'
Читаєте зараз
У США скасували дискримінаційний закон 1860-х років, але він все ж буде чинним принаймні місяць: як таке можливо

У США скасували дискримінаційний закон 1860-х років, але він все ж буде чинним принаймні місяць: як таке можливо

Ilona Kivva
Автор:

Законодавці штату Аризона проголосували за скасування заборони на аборти в штаті. Він діяв ще з часів громадянської війни в країні (1861-1865 роки), пише Politico.

Закон збереже доступ до процедури для мільйонів жінок  Але є й потенційний політичний мінус для демократів. У квітні Верховний суд Аризони вирішив відновити майже повну заборону на аборти 1864 року. Демократи фактично використали це рішення, щоб розпалити обурення серед мешканців, виступивши фактично у протиставлення республіканцям, які це рішення підтримали. Таким чином намагаються підвищити явку на загальних виборах у листопаді.

Законодавці відновили право жінок на аборт до 15 тижнів вагітності. Згідно з федеральними даними, понад 90 % абортів відбуваються до цього моменту вагітності.

При цьому заборона на аборти 1864 року все ще може набути чинності. річ у тім, що закон вступає у силу з 27 червня, а його скасування — через 90 днів, тобто не раніше серпня. Тобто заборону наклали на ще недіючий документ — через це він діятиме принаймні місяць. Передбачається, що це спричинить подальше обурення, яке підживить зусилля демократів на виборах. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій