Читаєте зараз
У США відмінили виставу «Монологи вагіни». Через недостатнє рівноправ’я твору

У США відмінили виставу «Монологи вагіни». Через недостатнє рівноправ’я твору

Сергій Сурепін

Університет Істерн Мічиган (США) скасував вже заплановану виставу «Монологи вагіни», повідомляє Platfor.ma. Це сталося тому, що постановка виявилася недостатньо інклюзивною.

«Монологи вагіни»  п’єса 1994 року Ів Енцлер, що ґрунтується на інтерв’ю 200 жінок з різних країн світу, які зазнавали різної форми насильства. Гостра тема й скандальність постановок призвела до того, що книга була перекладена на 45 мов і демонструвалася більш ніж в 130 державах світу.

У багатьох країнах включно із США ці вистави викликали суперечливу реакцію через змалювання нетрадиційних форм сексуальності. Втім, у Істерн Мічиган проблеми виникли через дещо інше.

Але річ у тім, що нещодавно в цьому університеті пройшов семінар «Не у всіх жінок є вагіни». Після цього серед студентів влаштували опитування щодо можливості показу постановки в їхньому університеті. Більшість із них погодилися, що «Монологи вагіни» трактують фемінізм виключно на користь цисгендерних жінок – тобто таких, ідентичність яких збігається з їхньою біологічною статтю.

Студенти пропонували змінити текст вистави. Постановники не можуть правити його без схвалення правовласника  виступ вирішили просто скасувати.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій