У США вже чотири роки є космічні війська: навіщо потрібні та де ще у світі таке є
- Космічні сили США були створені у 2019 році — вже наявні програми та команди, які були у складі ВПС, об’єднали в окрему структуру.
- Війська займаються безпекою штатів у космічному просторі, а також допомагають в операціях наземних, морських та повітряних сил.
- Основна ціль структури на найближчі роки — нарощування та розвиток найбільш сучасних систем виявлення загроз.
Сполучені Штати — єдина країна, яка має такі сили в складі армії. Однак військові космічні програми активно розвивають і інші держави. Так, Китай зосереджений на оборонних та розвідувальних супутниках, а Росія розробляє ударні апарати.
Заборона розповідає про унікальні війська в структурі американської армії.
Шостий вид Збройних сил США: які функції
Космічні сили США були створені у грудні 2019 року у відповідь на зростання космічної загрози від потенціальних ворогів. Фактично вже наявні програми та команди, які до цього існували в складі Військово-повітряних сил було об’єднано в окрему структуру.
Створення шостого виду Збройних сил США стало першим введенням нової гілки в структуру армії з 1947 року, коли були відокремлені Військово-повітряні війська. Це значно спростило планування та ведення розробок щодо безпеки у космосі.
«Для країн, які ніколи не зможуть виграти війну зі Сполученими Штатами, використовуючи танки та літаки, атака на космічну систему може бути найспокусливішим вибором. Космос — це стратегічна слабкість США», — писав військовий аналітик Ван Хучен ще 20 років тому.
Читати більше новин в TelegramНовітні сили діють не тільки у космосі: на війська покладено контроль за полігонами та проведенням запусків Міністерства оборони, НАСА, а також комерційних польотів. Відомство також відповідає за відстеження запусків балістичних ракет по всьому світу. Крім цього, супутники у підпорядкуванні Космічних військ забезпечують наземні, повітряні та морські операції зв’язком і попереджають про загрозу. Окремою задачею сил є моніторинг космічного простору на наявність рукотворних і нерукотворних об’єктів.
Космічні сили: у яких країн є
США — єдина країна, яка має Космічні сили в складі Міністерства оборони. Проте інші країни також мають військові проєкти у космосі.
Так, у 2022 році Китай відправив на орбіту 45 оборонних супутників, тоді як США — на 15 менше. Китайські розвідувальні потужності, як вважається, чи не найбільші у світі.
«Протягом наступного десятиліття з’являться супутники із радіочастотними перешкодами, хімічними розпилювачами та лазерами, які здатні засліпляти та виводити з ладу конкурентів. Космос більше схожий на роботизоване поле бою, куди незабаром поширяться конфлікти які є на Землі», — пояснює потенційні загрози головний майстер сержант Космічних сил США Рон Лерч.
Росія також є важливим гравцем на космічній арені, і хоча її можливості скромніші за китайські. Попри це, вони мають зброю, яка може бути застосована навіть поза межами Землі.
«Ми знаємо, що існують кінетичні руйнівні засоби. Наприклад, російський супутник матрьошка, у якому великий супутник випускає крихітний, а він вже випускає механізм, який може вдарити та пошкодити інший супутник», — стверджує Рон Лерч.
У американському відомстві кажуть, що на фоні розробок сучасної зброї Росією та Китаєм планують нарощувати та розвивати системи виявлення — це основний напрямок роботи Космічних сил США.Раніше Заборона розповідала про роботу пілотів НАТО на Китай: німецькі льотчики-аси консультують військово-повітряні сили КНР.
Читати більше новин в Telegram