'
Читаєте зараз
Китай заманює західних пілотів-асів: ЗМІ дізналися про масштабну небезпеку

Китай заманює західних пілотів-асів: ЗМІ дізналися про масштабну небезпеку

Іван Скорина
  • Служба військової контррозвідки (MAD), Федеральне відомство з захисту конституції (BfV), Федеральна розвідувальна служба (BND) Німеччини підозрюють кількох своїх льотчиків у передачі унікальних військових даних Пекіну. 
  • Ймовірно, вони могли навіть відпрацьовувати сценарії нападу на Тайвань. 
  • Раніше за схожими звинуваченнями в Австралії заарештували авіатора з США Деніела Даґґана, якому на батьківщині загрожує кримінальна відповідальність за торгівлю зброєю.

Журналісти кількох німецьких видань виявили, що влада Німеччини почалася опікуватися проблемою підготовки китайських військових. Згідно з підозрами розвідки, експілоти Бундесверу можуть не лише навчати базовим навичкам польоту, а й передавати конфіденційну інформацію. 

Заборона розповідає про роботу льотчиків НАТО на уряд Сі Цзиньпіна. 


Німецькі інструктори в КНР

Кілька колишніх німецьких пілотів винищувачів інструктують китайські ВПС й отримують зарплати рівня професійних спортсменів або топменеджерів транснаціональних корпорацій. За даними служби безпеки ФРН, вони, ймовірно, передали секретну оперативну тактику та навіть відпрацьовували сценарії нападів, зокрема, на Тайвань, пише DER SPIEGEL

Парламентська наглядова група в Бундестазі розглянула діяльність держслужбовців після закінчення їхньої роботи. Одним із фокусів були колишні пілоти Бундесверу в КНР, яких підозрюють у передачі експертних знань. Так звана стратегія сивої бороди Пекіна, за словами експертів з безпеки, передбачає співпрацю зі знавцями військової справи, що володіють унікальними актуальними знаннями. В обмін на це їм пропонують вигідні консультаційні контракти, почесті та запрошення на конференції.

«Китай намагається залучити колишніх пілотів НАТО, зокрема і з німецького Бундесверу, в ролі інструкторів. Існує значна небезпека того, що будуть надані не лише базові навички польоту, але й тактика, техніка та процедури», — йдеться в заяві Міністерства оборони ФРН. Служба військової контррозвідки вже запустила інформаційну кампанію щодо недопущення інших професіоналів авіації до роботи на Пекін.

Читати більше новин в Telegram

Деніел Даґґан: шпигун для Lode Tech

Понад десятиліття тому Німеччина офіційно забезпечувала навчання китайських офіцерів, але підхід змінився після осені 2022 року, коли в Австралії заарештували американського пілота Деніела Даґґана.

Слідчі вважають, що він був завербований компанією Lode Tech, власником якої є син офіцера Народно-визвольної армії Китаю Су Бін. Наразі юристи Даґґана борються проти екстрадиції підозрюваного до США, де йому загрожує покарання за відмивання коштів і торгівлю зброєю під час навчання льотчиків КНР близько 10 років тому. 

Раніше Бін керував авіаційною компанією у Канаді та, як виявилось згодом, був агентом Китаю протягом шести років. Користуючись розгалуженою мережею контактів у авіаційній промисловості, він знаходив визначних інженерів і переманював їх на роботу до себе. Особливо Біна цікавила інформація про військовий літак компанії Boeing C-17, яку зрештою вдалося викрасти за допомогою китайських хакерів. Зі зламаних мереж Боїнґа вони витягли близько 630 000 файлів. 

Раніше Заборона розповідала про звинувачення ФСБ щодо кібератаки на російських дипломатів і викриття хакерської групи КНР Volt Typhoon.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій