Читаєте зараз
У Токіо дають субсидію на заморозку яйцеклітин

У Токіо дають субсидію на заморозку яйцеклітин

Daniil Tsarevskyi

Уряд японської столиці стикнувся з великим попитом на програму із заморозки яйцеклітин. Заявку на субсидіювання процедури подало 1 800 жінок, тоді як вона розрахована на повну оплату тільки 200 операцій, пише The Edge.

У столиці Японії у жовтні 2023 року запустили програму, яка мала б покрити жінкам витрати на коштовну процедуру із заморожування яйцеклітин. Згідно з субсидіюванням, можна отримати до 200 000 єн ($1370) у рік заморозки та по 20 000 єн щорічно максимум протягом пʼяти років. При цьому операція зазвичай коштує від 300 000 до 600 000 єн.

Право на участь мають жінки, які проживають у Токіо віком від 18 до 39 років. Кількість охочих ще більша за кількість заявок, оскільки перед подачею необхідно записатись на участь у брифінгу. На нього записались уже 5700 охочих.

Влада очікувала усього 300 заяв. Попри це, уряд обіцяє надати субсидії всім, хто відповідає вимогам програми.

Уряд Японії стурбований рекордно низьким рівнем народжуваності, який зараз становить 1.3. Оптимальним для підтримки стабільності популяції є показник 2.1. Збереження молодих яйцеклітин є важливою можливістю для жінок, які не готові мати дітей. У Токіо будуть оцінювати вплив на народжуваність, стежачи за показниками тих, хто вже одержав субсидію. 

Заморожування дозволяє жінкам відкласти вагітність до тих пір, поки вони не створять більш сприятливі умови для пологів і виховання дітей. Яйцеклітини збирають, коли жінки ще відносно молоді, оскільки їх кількість з віком у жінок тільки зменшується, а якість погіршується.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій