Читаєте зараз
У Тунісі журналістів засудили за критику президента

У Тунісі журналістів засудили за критику президента

Ilona Kivva
Автор:

Суд Тунісу засудив двох журналістів до року в’язниці за критику уряду в своїх програмах і в соціальних мережах. Так, Борхане Бсаїс і Мурад Зегіді отримали по шість місяців ув’язнення за поширення нібито фейкових новин і додаткові шість місяців за начебто неправдиві заяви з метою наклепу щодо президента Тунісу Каїса Сайєда, пише ABC News.

Вироки було винесено менш ніж через два тижні після того, як обох заарештували. Вони належать до ширшої групи журналістів, активістів і юристів, яких звинувачують за аналогічними статтями. 

Закон, ухвалений у Тунісі у 2022 році був ухвалений нібито для боротьби з кіберзлочинністю, але його розкритикували правозахисники. Вони стверджують, що злочини визначені нечітко та використовуються для придушення критики щодо президента.

І Бсаїс, і Зегіді заперечують звинувачення. У суді вони посилалися на закони про захист свободи слова, які Туніс закріпив після революції 2011 року, коли він став першою країною на Близькому Сході та Північній Африці, яка повалила диктатора. Обидва сказали, що вони просто виконували свою роботу, аналізуючи та коментуючи політичні та економічні події в Тунісі.

Багато журналістів зібралися перед судом на знак підтримки.

«Ми всі тимчасово звільнені, тому що будь-яка журналістська робота може призвести до судового переслідування. Вже 39 журналістів були притягнуті до відповідальності за законом цього року», – сказав президент Національного синдикату журналістів Тунісу Зієд Даббар.

Президента критикують за призупинення роботи парламенту та переписування конституції для консолідації власної влади. Також спірними є підходи його уряду до політики, економіки та міграції в Середземномор’ї.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій