'
Читаєте зараз
У Великобританії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень. Як це працюватиме?

У Великобританії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень. Як це працюватиме?

Iryna Troian
Автор:
Gaming
  • Експеримент зі скороченим графіком роботи триватиме з червня по грудень 2022 року. 
  • У тестовому проєкті візьме участь близько 30 британських компаній.
  • Персонал працюватиме чотири дні на тиждень без скорочення зарплати і пільг. 

У 2022 році Великобританія запровадить експеримент із чотириденним робочим тижнем, в якому візьме участь близько 30 місцевих компаній. Дослідники хочуть створити новий підхід, який підвищить продуктивність бізнесу, а також психічне і фізичне здоров’я працівників. 

Заборона розповідає про тестування чотириденного робочого тижня у Великій Британії та про те, які країни вже випробували скорочений графік роботи.


Чотириденний робочий тиждень у Великій Британії: зарплати працівникам не скорочуватимуть

З червня по грудень 2022 року у Великій Британії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень, в якому візьме участь близько 30 компаній, пише Independent.

Експериментальний проєкт організувала глобальна компанія 4 Day Week разом із аналітичним центром Autonomy, дослідниками з Оксфордського і Кембриджського університетів та Бостонського коледжу. Планується створити новий підхід, який має підвищити продуктивність бізнесу, а також психічне і фізичне здоров’я працівників. 

Передбачається, що в рамках експерименту робітники збережуть той самий рівень продуктивності, працюючи на один день менше. Втім, деякі компанії пропонують розділити 32 робочі години на п’ять робочих днів.

Читати більше новин в Telegram

«Схема має величезний потенціал для перетворення розмов про переваги коротшого робочого тижня в дискусії про те, як компанії можуть запровадити її на своїх робочих місцях», — зауважив професор соціальних наук Кембриджського університету Брендан Берчелл. 

Скорочений графік роботи: досвід інших країн

Велика Британія не єдина країна, яка тестує чотириденний робочий тиждень. Наприклад, протягом 2015-2019 років в Ісландії провели два масштабних експерименти із скороченого робочого тижня: з 40 до 35-36 годин без зниження зарплати працівникам, пише Independent. Результати показали, що їхня продуктивність залишилась незмінною, а на деяких підприємствах навіть покращилася. Також робітники заявили, що їхнє самопочуття та баланс між роботою та сім’єю стали значно кращими, а випадки стресу чи вигорання зменшились. В експерименті взяло участь 2 500 людей і в результаті 86% робочої сили Ісландії працює за скороченим графіком. 

У квітні 2019 року компанія Microsoft в Японії ввела триденні вихідні для працівників. За даними компанії, це допомогло на 40% збільшити продуктивність, а також вдалось знизити споживання електроенергії і друк паперу. У червні 2021 року в Японії, яка відома своєю жорсткою культурою праці, уряд опублікував плани для заохочення роботодавців переходити на чотириденний робочий тиждень. За даними The Washington Post, таким чином уряд намагається покращити баланс між роботою і особистим життям працівників компаній та дати їм більше часу для спілкування із своїми сім’ями і продовження навчання. 

У березні 2020 року прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн закликала компанії розглянути можливість введення чотириденного робочого тижня. На початку 2021 року одна з компаній, в якій працює близько 80 людей, почала пробний період скороченого робочого тижня. 

У квітні 2021 року такий експеримент запровадили і в Іспанії, ініціатором чотириденного робочого тижня була лівоцентристська партія Más País. Згідно із звітом The Guardian, випробування скороченого тижня в Іспанії триватимуть три роки. Щоб допомогти компаніям скоротити робочий час з 40 до 32 годин, уряд виділив 50 мільйонів євро. Зменшувати зарплату працівникам не будуть.

Раніше Заборона розповідала про досвід людей, чиє життя і здоров’я опинилося під загрозою через непосильні обсяги роботи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій