Читаєте зараз
У Великобританії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень. Як це працюватиме?

У Великобританії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень. Як це працюватиме?

Iryna Troian
Автор:
Gaming
  • Експеримент зі скороченим графіком роботи триватиме з червня по грудень 2022 року. 
  • У тестовому проєкті візьме участь близько 30 британських компаній.
  • Персонал працюватиме чотири дні на тиждень без скорочення зарплати і пільг. 

У 2022 році Великобританія запровадить експеримент із чотириденним робочим тижнем, в якому візьме участь близько 30 місцевих компаній. Дослідники хочуть створити новий підхід, який підвищить продуктивність бізнесу, а також психічне і фізичне здоров’я працівників. 

Заборона розповідає про тестування чотириденного робочого тижня у Великій Британії та про те, які країни вже випробували скорочений графік роботи.


Чотириденний робочий тиждень у Великій Британії: зарплати працівникам не скорочуватимуть

З червня по грудень 2022 року у Великій Британії тестуватимуть чотириденний робочий тиждень, в якому візьме участь близько 30 компаній, пише Independent.

Експериментальний проєкт організувала глобальна компанія 4 Day Week разом із аналітичним центром Autonomy, дослідниками з Оксфордського і Кембриджського університетів та Бостонського коледжу. Планується створити новий підхід, який має підвищити продуктивність бізнесу, а також психічне і фізичне здоров’я працівників. 

Передбачається, що в рамках експерименту робітники збережуть той самий рівень продуктивності, працюючи на один день менше. Втім, деякі компанії пропонують розділити 32 робочі години на п’ять робочих днів.

«Схема має величезний потенціал для перетворення розмов про переваги коротшого робочого тижня в дискусії про те, як компанії можуть запровадити її на своїх робочих місцях», — зауважив професор соціальних наук Кембриджського університету Брендан Берчелл. 

Скорочений графік роботи: досвід інших країн

Велика Британія не єдина країна, яка тестує чотириденний робочий тиждень. Наприклад, протягом 2015-2019 років в Ісландії провели два масштабних експерименти із скороченого робочого тижня: з 40 до 35-36 годин без зниження зарплати працівникам, пише Independent. Результати показали, що їхня продуктивність залишилась незмінною, а на деяких підприємствах навіть покращилася. Також робітники заявили, що їхнє самопочуття та баланс між роботою та сім’єю стали значно кращими, а випадки стресу чи вигорання зменшились. В експерименті взяло участь 2 500 людей і в результаті 86% робочої сили Ісландії працює за скороченим графіком. 

У квітні 2019 року компанія Microsoft в Японії ввела триденні вихідні для працівників. За даними компанії, це допомогло на 40% збільшити продуктивність, а також вдалось знизити споживання електроенергії і друк паперу. У червні 2021 року в Японії, яка відома своєю жорсткою культурою праці, уряд опублікував плани для заохочення роботодавців переходити на чотириденний робочий тиждень. За даними The Washington Post, таким чином уряд намагається покращити баланс між роботою і особистим життям працівників компаній та дати їм більше часу для спілкування із своїми сім’ями і продовження навчання. 

У березні 2020 року прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн закликала компанії розглянути можливість введення чотириденного робочого тижня. На початку 2021 року одна з компаній, в якій працює близько 80 людей, почала пробний період скороченого робочого тижня. 

У квітні 2021 року такий експеримент запровадили і в Іспанії, ініціатором чотириденного робочого тижня була лівоцентристська партія Más País. Згідно із звітом The Guardian, випробування скороченого тижня в Іспанії триватимуть три роки. Щоб допомогти компаніям скоротити робочий час з 40 до 32 годин, уряд виділив 50 мільйонів євро. Зменшувати зарплату працівникам не будуть.

Раніше Заборона розповідала про досвід людей, чиє життя і здоров’я опинилося під загрозою через непосильні обсяги роботи.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору