'
Читаєте зараз
У ВПО заберуть виплати, але пізніше, ніж планувалося: для кого зроблять виняток

У ВПО заберуть виплати, але пізніше, ніж планувалося: для кого зроблять виняток

Ilona Kivva
Автор:

Мінсоцполітики ще 11 грудня 2023 року анонсувало скасування виплат для більшості внутрішньо переміщених осіб. Йдеться про щомісячну допомогу у розмірі 2 000 грн для дорослих і 3 000 грн для дітей (плюс люди з інвалідністю). 

Гроші мали припинити нараховувати вже з лютого 2024 року. Винятком були б люди пенсійного віку, а також ті, хто не може знайти роботу з об’єктивних причин.

Вже 25 січня уряд вирішив таки продовжити виплати всім категоріям внутрішніх переселенців до 1 березня 2024 року. А от з квітня допомогу отримуватимуть виключно такі категорії людей:

  • ВПО-пенсіонерам, у яких пенсія менше за 9 444 грн (пенсіонерам з високим рівнем доходу допомога продовжуватись не буде);
  • людям з інвалідністю першої та другої груп;
  • дітям-сиротам;
  • людям, які проживають на умовно безпечних територіях, але їхні діти до 6 років не ходять у садочки через нестачу місць.

«Разом з тим, ми дещо по-іншому підходимо до допомоги іншим родинам, і тут важливо звернутися [за призначенням виплат], а звернутися можуть ті родини, у яких є діти і, наприклад, один з батьків здійснює догляд за дітьми до 14 років, бо школи чи садочки онлайн. Зрозуміло, що це наші території, де можливі бойові дії», — пояснила міністрка соціальної політики Оксана Жолнович.

Скасування компенсації на проживання для ВПО пов’язано з вимогами міжнародних партнерів, які надають Україні кошти, заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Ми напряму прив’язані до рішень наших партнерів. Вони ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення чи оптимізації, можна сказати. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами два роки достатньо для того, аби адаптуватися», — каже вона.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій