Читаєте зараз
У ЄС домовилися щодо торговельних пільг для України

У ЄС домовилися щодо торговельних пільг для України

Ilona Kivva
Автор:

Рада ЄС та Європарламент попередньо домовилися продовжити призупинення ввізних мит і квот на український експорт до ЄС ще на рік, до 5 червня 2025 року, йдеться у пресрелізі Ради ЄС.

Водночас блок вирішив посилити захист чутливої ​​сільськогосподарської продукції шляхом посилення запобіжних заходів. Вони вже включені в діючу постанову про лібералізацію торгівлі. Захист також буде поширено для певних чутливих продуктів, таких як птиця, яйця, цукор, овес, кукурудза, крупи та мед.

«Автономні торговельні заходи (АТМ) дозволять Україні продовжувати отримувати власний дохід від торгових потоків з ЄС, що важливо для підтримки її економіки за дуже складних обставин. У поєднанні зі значною військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою ЄС це допоможе Україні у її довгостроковому відновленні, а також її поступовій інтеграції до внутрішнього ринку ЄС», — йдеться у заяві.

Очікується, що позицію парламенту в першому читанні ухвалять на одному з квітневих пленарних засідань. Потім Регламент має бути прийнятий Радою, підписаний представниками Ради та Європейського парламенту.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій