Читаєте зараз
У ЄС хочуть озброїти ЗСУ за прибутки з активів РФ: хто проти

У ЄС хочуть озброїти ЗСУ за прибутки з активів РФ: хто проти

Ilona Kivva
Автор:

У Брюсселі 21 березня розпочався дводенний саміт ЄС. На зустрічі лідери країн-членкинь обговорять план використання прибутків від заморожених російських активів на закупівлю зброї для України. Однак навряд чи рішення буде ухвалено, пише Reuters.

Єврокомісія пропонує направити 90% доходів від заморожених російських активів на купівлю зброї для ЗСУ. Ідею підтримує більшість урядів країн ЄС, але для окремих з них це питання досить гостре, сказав Deutsche Welle анонімний дипломат.

Проти, імовірно, виступить прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримує зв’язки з РФ і не підтримує відправлення зброї в Україну. Пропозиція щодо використання активів також неоднозначна для нейтральних або позаблокових країн, таких як Мальта, Австрія та Ірландія.

У проєкті декларації саміту йдеться про те, що лідери проаналізували прогрес у використанні надходжень на користь України та просять органи ЄС дати поштовх для подальшої роботи. Для початку переговорів країни-членкині мають схвалити переговорні рамки, які є дорожньою картою процесу вступу, та провести засідання міжурядової конференції. Ці рішення потребують одноголосної підтримки всіх 27 лідерів Євросоюзу. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій