Силовики допомагають гральним салонам заробляти мільйони - Заборона
Читаєте зараз
Силовики допомагають гральним салонам заробляти мільйони

Силовики допомагають гральним салонам заробляти мільйони

В Україні спостерігається суттєве зростання кількості ігрових закладів. При цьому надходження від них до державного бюджету за останні три роки зменшилися в п’ять разів. Про це написав Олександр Мойсеєнко в «Економічній правді».

Що відомо?

В звіті Антимонопольного комітету «Дослідження ринку випуску та проведення лотерей» вказано, що у 2014 році гральні заклади перерахували до державного бюджету 318,9 мільйона гривень. Вже у 2016 році держбюджет від них отримав тільки 64,2 мільйона гривень. При цьому падіння сплат до бюджету значно перевищує задеклароване операторами лотерей зменшення своїх доходів.

сплати коштів до бюджету - Силовики допомагають гральним салонам заробляти мільйони - Заборонадоходів операторів лотерей та сплати ними до держбюджету - Силовики допомагають гральним салонам заробляти мільйони - Заборона

Що за гральні салони?

За вивісками лотерейних закладів в Україні приховані мережі гральних автоматів, букмекерські контори та казино. Найбільш популярними стали салони гральних автоматів — їх називають «візуалкою». Це темні приміщення з безкоштовним алкоголем та можливістю палити прямо в залі. У касі за готівку можна придбати ігрову картку — чеків гравець не отримує.

Скільки все це коштує?

Для відкриття грального закладу потрібна франшиза. Її продає оператор лотерей. Для відкриття приміщення площею 100 квадратних метрів в людному місці Києва потрібно близько 600 тисяч гривень. Гральний зал буде генерувати 1,8-2,2 мільйони гривень на місяць. Валовий ігровий дохід після виплати виграшів — 500-600 тисяч гривень.

Із 100 гривень, залишених клієнтами, 50 буде йти на виплати виграшів, інші 50 ділитимуться так: оператору лотерей — 31%, власнику — 69%. Операційні витрати покриває власник. Серед витрат власника закладу – щомісячні виплати правоохоронцям за охорону, вартість цих послуг складає від 20 до 100 тис гривень залежно від місця і розміру точки. Також деякі правоохоронці стають акціонерами грального бізнесу і вкладають власні кошти у відкриття закладу. Існує варіант, коли «охорона» отримує відсоток. Розрахунки показують, що при місячному обороті 2 мільйона гривень на виграші йде половина, 310 тисяч — оператору лотерей, 280 тисяч — на операційні витрати, 200-400 тисяч — власнику. Деякі заклади працюють взагалі без лотерейної ліцензії під прикриттям силовиків, які фактично входять у співволодіння повністю нелегальним салоном.

Чому це працює?

РНБО у травні 2018 року виключила з санкційного списку лотерейних операторів «МСЛ» та «Патріот», які потрапили під заборону в 2015 році, повідомляє видання «НАШІ ГРОШІ». Після цього третій і найменший учасник лотерейного ринку — компанія «Українська національна лотерея», значно наростила дохід — оборот у 2017 році становив 934 мільйона гривень. Її найближчий конкурент — компанія «М.С.Л.», яка до потрапляння в санкційний список була найбільшим гравцем ринку, задекларувала втричі менший оборот — 308 мільйонів.

«УНЛ» пов’язана з народним депутатом Олександром Третьяковим, хоча офіційно бенефіціаром вказаний британський юрист з Гонконгу Майкл Фогго, чиї компанії у тому числі надають послуги номінального утримання акцій. Компанію «М.С.Л.» останнім часом пов’язували із двома народними депутатами — екс-регіоналом Віталієм Хомутинніком та нарфронтівцем Сергієм Пашинським. На ринку говорять про їхнє залучення для вирішення санкційних проблем компанії, зокрема, за частку в ній. Самі депутати цю інформацію заперечують.

Нагору