Читаєте зараз
Силовики допомагають гральним салонам заробляти мільйони

Силовики допомагають гральним салонам заробляти мільйони

Сергій Сурепін

В Україні спостерігається суттєве зростання кількості ігрових закладів. При цьому надходження від них до державного бюджету за останні три роки зменшилися в п’ять разів. Про це написав Олександр Мойсеєнко в «Економічній правді».

Що відомо?

В звіті Антимонопольного комітету «Дослідження ринку випуску та проведення лотерей» вказано, що у 2014 році гральні заклади перерахували до державного бюджету 318,9 мільйона гривень. Вже у 2016 році держбюджет від них отримав тільки 64,2 мільйона гривень. При цьому падіння сплат до бюджету значно перевищує задеклароване операторами лотерей зменшення своїх доходів.

Що за гральні салони?

Читати більше новин в Telegram

За вивісками лотерейних закладів в Україні приховані мережі гральних автоматів, букмекерські контори та казино. Найбільш популярними стали салони гральних автоматів — їх називають «візуалкою». Це темні приміщення з безкоштовним алкоголем та можливістю палити прямо в залі. У касі за готівку можна придбати ігрову картку — чеків гравець не отримує.

Скільки все це коштує?

Для відкриття грального закладу потрібна франшиза. Її продає оператор лотерей. Для відкриття приміщення площею 100 квадратних метрів в людному місці Києва потрібно близько 600 тисяч гривень. Гральний зал буде генерувати 1,8-2,2 мільйони гривень на місяць. Валовий ігровий дохід після виплати виграшів — 500-600 тисяч гривень.

Із 100 гривень, залишених клієнтами, 50 буде йти на виплати виграшів, інші 50 ділитимуться так: оператору лотерей — 31%, власнику — 69%. Операційні витрати покриває власник. Серед витрат власника закладу – щомісячні виплати правоохоронцям за охорону, вартість цих послуг складає від 20 до 100 тис гривень залежно від місця і розміру точки. Також деякі правоохоронці стають акціонерами грального бізнесу і вкладають власні кошти у відкриття закладу. Існує варіант, коли «охорона» отримує відсоток. Розрахунки показують, що при місячному обороті 2 мільйона гривень на виграші йде половина, 310 тисяч — оператору лотерей, 280 тисяч — на операційні витрати, 200-400 тисяч — власнику. Деякі заклади працюють взагалі без лотерейної ліцензії під прикриттям силовиків, які фактично входять у співволодіння повністю нелегальним салоном.

Чому це працює?

РНБО у травні 2018 року виключила з санкційного списку лотерейних операторів «МСЛ» та «Патріот», які потрапили під заборону в 2015 році, повідомляє видання «НАШІ ГРОШІ». Після цього третій і найменший учасник лотерейного ринку — компанія «Українська національна лотерея», значно наростила дохід — оборот у 2017 році становив 934 мільйона гривень. Її найближчий конкурент — компанія «М.С.Л.», яка до потрапляння в санкційний список була найбільшим гравцем ринку, задекларувала втричі менший оборот — 308 мільйонів.

«УНЛ» пов’язана з народним депутатом Олександром Третьяковим, хоча офіційно бенефіціаром вказаний британський юрист з Гонконгу Майкл Фогго, чиї компанії у тому числі надають послуги номінального утримання акцій. Компанію «М.С.Л.» останнім часом пов’язували із двома народними депутатами — екс-регіоналом Віталієм Хомутинніком та нарфронтівцем Сергієм Пашинським. На ринку говорять про їхнє залучення для вирішення санкційних проблем компанії, зокрема, за частку в ній. Самі депутати цю інформацію заперечують.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій