'

В Україні знизились демократичні показники. Вперше з 2014 року

Сергій Сурепін

Міжнародна неурядова організація Freedom House відзначає, що у 2018 році в Україні вперше з часу революції 2014 року спостерігається спад показників демократичних процесів. Про це йдеться у щорічній доповіді організації «Nations in Transit 2018. Confronting Illiberalism» (Країни в перехідному періоді 2018. Протистояння нелібералізму).

Деталі

Автори доповіді зазначають, що з продовженням конфлікту на сході країни українські політики користуються почуттями патріотизму, щоб нападати на неурядові організації та журналістів, звинувачуючи їх у підриві воєнних зусиль.

«Напади на громадянське суспільство і політичних опонентів підірвали рушійну силу процесу реформ в Україні. Хоча реформи щодо децентралізації тривають, інші ключові пріоритети, в тому числі заходи щодо боротьби з корупцією, зайшли в глухий кут. Звинувативши неурядові організації і журналістів в антинаціоналізмі, політики намагаються перетягнути легітимні голоси від публічних дебатів тільки тому, що вони критикують уряд», – розповів директор проекту Нейт Шенкан.

Глобальная тенденція

Читати більше новин в Telegram

Загалом, за даними організації, у 2018 році зареєстровано найбільший спад показників демократичних процесів за всю 23-річну історію дослідження становища в країнах у перехідному періоді. 19 із 29 країн, проаналізованих у доповіді, показали, що рівень розвитку демократії у 2018 році знизився. Вже другий рік поспіль автори доповіді констатують, що, серед цих країн спостерігається більше консолідованих авторитарних режимів, ніж консолідованих демократій.

Хто такі Freedom House

Це міжнародна правозахисна організація, яка займається підтримкою та дослідженням стану демократії, політичних свобод і дотримання основних прав людини. Вона публікує доповідь «Країни в перехідному періоді» щороку, починаючи з 1995 року. Звіт охоплює 29 посткомуністичних країн колишнього Радянського Союзу, а також Центральної, Східної Європи та Балкан.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій