'
Читаєте зараз
Що породжує бідність в Україні? В уряді дали відповідь

Що породжує бідність в Україні? В уряді дали відповідь

Сергій Сурепін

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що приблизно 40 відсотків української економіки знаходиться в тіні, тому стандартні для розвинутих країн рецепти вирішення економічних проблем не є дієвими. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Основні тези міністра

1. «Детінізація на сьогоднішньому етапі дасть грошей більше, ніж результати економічного зростання. Цей факт був доведений Урядом у 2017 році. Весь фонд оплати праці в 2016 році становив 584 мільярди гривень. Міністерством економічного розвитку прогнозувалося його зростання на 82 мільярди. Мінсоцполітики заявило про заниженість цієї цифри та спрогнозувало можливість зростання фонду на додаткові 212 мільярдів. По факту [фактично] фонд оплати праці у 2017 році становив 796 мільярдів гривень. При 2,5 відсотках економічного зростання ми отримали 212 мільярдів гривень до бюджету. Ці гроші прийшли з тіньової економіки, внаслідок підвищення мінімальної зарплати вдвічі», – каже міністр.

2. «Якщо сьогодні за перший квартал недоотримано 6 мільярдів гривень надходжень, а Міністерство фінансів каже, що грошей немає, то їх ніколи й не буде, якщо мінімальні зарплати не підвищити», – додав Рева.

Яким чином збільшення мінімальних зарплат призведе до детінізації

Читати більше новин в Telegram

«Є приклад одного конкретного підприємства, зі штатом 900 працівників: п’ять чоловік на цьому підприємстві отримують зарплату по 5 мільйонів гривень, а решта 895 працівників отримують зарплату 3723 гривні. Це при тому, що знайти працівника на таку зарплату сьогодні дуже складно, а тут майже 900 людей працюють за 3723 гривні. Щодо системи ухилення від сплати податків та зборів, то в ній відбувається наступне: отримуючи 5 мільйонів гривень зарплати, людина сплачує 19,5% зборів, а ЄСВ, який має йти пенсіонерам, сплачує не з 5 мільйонів, а з 55 тисяч гривень. Заплатив 8 тисяч гривень ЄСВ, а решта залишається у нього та йде зарплатами в конвертах працівникам, які офіційно отримують мінімальну зарплату. Потім люди, які працюють за зарплату в конвертах, з одного боку, отримують маленьку пенсію, розраховану від мінімальної зарплати, а з іншого субсидію, за рахунок платників податків. Тому, після підняття мінімальної зарплати сплата ЄСВ буде відбуватися не з 3723 гривень, а з 4100; а якщо ЄСВ буде розраховуватися з усієї суми зарплати, то платитиме внесок з усіх 5 мільйонів, і ця схема вже не працюватиме», – пояснив Міністр соціальної політики.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій