Читаєте зараз
«UA:Перший» відключили аналогову трансляцію. Це єдиний суспільний канал в Україні

«UA:Перший» відключили аналогову трансляцію. Це єдиний суспільний канал в Україні

Сергій Сурепін

25 вересня о 6:27 ранку Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) відключив аналогове мовлення каналу «UA:Перший» по всій Україні, крім прифронтової зони. Про це розповів Зураб Аласанія, голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії.

«Сьогодні вранці державний концерн РРТ відключив мовлення «UA:Перший» (за борги держави державі)». Аласанія додав, що аналогове мовлення відключено по всій Україні, наразі перевіряють наявність мовлення в областях «прифронтової зони». За словами голови правління, відключення цифрової трансляції теж може статися згодом.

За трансляцію відповідає «Зеонбуд», провайдер-монополіст цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2. Сам «UA:Перший» – єдиний суспільний канал в Україні. Його перезапустили у 2015 році – раніше він називався «УТ», «УТ1», а також «Перший Національний». Проблеми з трансляцію почалися за півроку до виборів президента – вони заплановані на 31 березня 2019 року.

Коментар редакції каналу «UA:Перший»

Заборгованість каналу за отримані послуги з трансляції телепрограм становить майже 69,4 млн грн. З квітня 2018 року грошей на оплату аналогової трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою для НСТУ, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед державним Концерном РРТ.

Читати більше новин в Telegram

«Національна суспільна телерадіокомпанія України розуміє цей вимушений крок з боку Концерну РРТ і, на жаль, не має жодної фінансової можливості виконати свої зобов’язання та оплатити послуги трансляції. НСТУ неодноразово зверталася до уряду з приводу критичної ситуації через незаконне недофінансування Суспільного та попереджала, що це може призвести до відключення аналогового мовлення. Також стало відомо, що у розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить лише 776 563,1 грн, що вдвічі менше від суми, гарантованої Законом України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Для оплати всіх трансляцій НСТУ необхідно 330 млн грн на рік, проте виділено і передбачено в плані бюджетних асигнувань лише 54,7 млн грн», – повідомили у «UA:Перший».

Що ще відомо

Гендиректор Концерну РРТ Петро Семерей перебуває у відпустці. Він сказав сайту «Детектор медіа», що був проти відключення аналогової трансляції «UA: Першого» і що розпорядження прийшло його заступнику, в. о. керівника КРРТ Сергію Мікрюкову: «Скористалися тим, що я у відпустці». Мікрюков найближчим часом пообіцяв прокоментувати дану ситуацію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій