'
Читаєте зараз
У Білорусі на 8 років засудили українського журналіста. За шпіонаж

У Білорусі на 8 років засудили українського журналіста. За шпіонаж

Сергій Сурепін

Суд у Білорусі визнав винним у шпіонажі кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка. Він отримав «понад вісім років» позбавлення волі. Про це розповів посол України в Білорусі Ігор Кизим, повідомляє TUT.BY.

Точний термін покарання Кизим не назвав. Шаройко перебуває у СІЗО білоруського КДБ, де його нещодавно відвідували дружина і український консул, заявив Кизим. За словами посла, на умови утримання Шаройко не скаржиться.

Шаройко затримали у жовтні 2017 року. За версією КДБ, він створив в Білорусі агентурну мережу для збору «відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері». Проти Шаройко було порушено кримінальну справу за статтею про шпигунство. Він дав свідчення, заявили в КДБ.

Після цього Білорусь оголосила персоною нон ґрата співробітника посольства України в Мінську Ігоря Скворцова. За даними КДБ, він курував дії Шаройко. Білоруські спецслужби заявили, що вони обидва працювали на Головне управління розвідки Міноборони України. У відомстві спростували, що Шаройко був їхнім співробітником на момент затримання.

Суд над Шаройко почався в лютому 2018 року. Він пройшов в закритому режимі.

Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій