Читаєте зараз
Учасники Революції гідності отримають допомогу: скільки й як це зробити

Учасники Революції гідності отримають допомогу: скільки й як це зробити

Iryna Troian
Автор:
Revolution of Dignity
  • Столична влада виплатить одноразову допомогу киянам, які стали учасниками Революції гідності.
  • Розмір виплат коливатиметься від 1100 до 1500 гривень.
  • Також в Україні запровадять електронні посвідчень для ветеранів та учасників Майдану.

Київська міська державна адміністрація (КМДА) виплатить матеріальну допомогу жителям столиці України, які є учасниками Революції гідності. Також кошти зможуть отримати члени сімей, якщо учасник подій загинув. 

Заборона розповідає про одноразову допомогу киянам та про запровадження е-посвідчення для ветеранів в Україні.


Виплати учасникам Революції гідності та їхнім сім’ям

За розпорядженням КМДА кияни, які є учасниками Революції гідності, та члени їхніх сімей отримають матеріальну допомогу з міського бюджету. Таку ініціативу запровадили з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні, який в Україні відзначають 20 лютого.

Матеріальна одноразова допомога в рамках програми «Турбота. Назустріч киянам»:

  • у розмірі 1500 грн — члени сімей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час участі у Революції гідності; родичі осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України під час Революції;
  • у розмірі 1400 грн — громадяни, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тяжкі тілесні ушкодження та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року;
  • у розмірі 1300 грн — особи, які брали участь у Революції гідності, отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.
  • у розмірі 1100 грн — люди, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали легкі тілесні ушкодження та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року до 30 квітня 2014 року.

«Виплати одноразової адресної соціальної матеріальної допомоги відбудуться на поточні рахунки в банках для виплати пенсій і на рахунки банків-учасників проєкту ‘Картка киянина’», — пояснили в КМДА.

Читати більше новин в Telegram

Електронні посвідчення для ветеранів та учасників Майдану

9 лютого 2022 року Кабінет міністрів України підтримав запровадження електронного посвідчення для ветеранів війни та постраждалих учасників Революції гідності. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це посвідчення можна буде отримати в застосунку «Дія».

В е-посвідченні міститиметься відцифрований образ обличчя. Сам документ ветерани зможуть використовувати як аналог до паперового зразка у формі книжечки.

Запровадження електронного документа регламентується Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення функціонування Єдиного державного реєстру ветеранів війни та запровадження електронного посвідчення ветерана». Він передбачає можливість використання електронного посвідчення ветеранами війни, учасниками Революції гідності, а також особами, на які поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

«Е-посвідчення ветерана — це посвідчення у формі електронного відображення інформації, що містить відомості про особу, зазначену у статтях 6-10, 161 цього Закону, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), який забезпечує перехід за посиланням на відповідний підтверджувальний запис в електронних реєстрах Єдиного державного реєстру ветеранів війни», — йдеться у пояснювальній записці закону.

Раніше Заборона розповідала про електронні послуги, які мають запровадити для військовозобов’язаних громадян України. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій