Читаєте зараз
Удар по Грозі: СБУ вирахувала, хто навів росіян

Удар по Грозі: СБУ вирахувала, хто навів росіян

Ilona Kivva
Автор:

Служба безпеки України встановила особи двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар по кафе-магазину у селі Гроза на Харківщині 5 жовтня 2023 року.

«Зловмисниками виявились двоє місцевих жителів: 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон, які під час окупації регіону перейшли на бік росіян. Вони отримали посади у лавах окупаційного «управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області»: водієм конвойної групи та інспектором ДПС. Напередодні звільнення регіону обидва зрадники разом із родинами втекли до РФ», — розповіли в СБУ.

Зрадники дистанційно формували мережу інформаторів на підконтрольній Україні території. Під виглядом дружніх розмов та листувань у месенджері брати випитували у людей відомості про дислокацію Сил оборони та масові заходи на території регіону.

Один із братів Мамон, який, за даними СБУ, навів ракету на селище Гроза 5 жовтня 2023 року. Фото: СБУ

«Від початку жовтня 2023 року обидва фігуранти почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза. При цьому вони розуміли, що внаслідок ворожої атаки обов’язково загинуть мирні мешканці – їх знайомі з села Гроза, в тому числі й ті, хто надавав їм інформацію. Дізнавшись точну адресу та час проведення мирного заходу, Володимир Мамон передав ці дані окупантам», — зазначили в Службі безпеки.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ склали обом фігурантам підозри за ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Крім того, злочинні дії Володимира Мамона додатково кваліфіковані за ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 438.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій