'
Читаєте зараз
Удар РФ по ДніпроГЕС 22 березня: яка ситуація на станції

Удар РФ по ДніпроГЕС 22 березня: яка ситуація на станції

Ilona Kivva
Автор:

Вранці 22 березня росіяни вдарили по найбільшій гідроелектростанції України. Били по гідроспорудах ДніпроГЕС та плотині. Триває пожежа, але загрози прориву немає.

Пожежа внаслідок влучання в ДніпроГЕС. Фото: Денис Шмигаль/Telegram
Пожежа внаслідок влучання в ДніпроГЕС. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

ДніпроГЕС складається з двох станцій: ГЕС-1 і ГЕС-2. В Укргідроенерго заявили, що було два прямих влучання: по обох станціях. Найбільш критична ситуація на другій станції: вона отримала серйозні пошкодження. Поки незрозуміло, чи вдасться її відновити. Є влучання в одну опору, розбиті підкранові балки. 

Відео: Радіо Свобода

 «Доведеться відновлювати повністю машинний зал і електричне обладнання. Наслідки ми прорахуємо протягом дня і будемо розуміти, що відбулося. І чи зможе вона [ГЕС-2] працювати. І чи зможе, то чи в обмеженому режимі, чи взагалі не зможе певний період ГЕС-2 працювати», – заявив директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Фахівці Держекоінспекції Південного округу відібрали проби ґрунту на території ДніпроГЕС для дослідження. Внаслідок ракетних ударів стався витік нафтопродуктів у річку, також виявили засмічення ґрунтів на площі понад 7 км².

Працівники Держекоінспекції на місці російської атаки в Запоріжжі. Фото: Держекоінспекція Південного округу/Telegram
Витік нафтопродуктів у Дніпро внаслідок обстрілу 22 березня. Фото: Держекоінспекція Південного округу/Telegram

Всього у Дніпровську ГЕС під час атаки 22 березня влучили вісім російських ракет, доповів керівник департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов. Станція виведена з ладу, але загрози прориву дамби ДніпроГЕС немає.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій