Читаєте зараз
Удари по Хезболлі, режим тиші, евакуація українців: головне про ситуацію в Ізраїлі на ранок 16 жовтня

Удари по Хезболлі, режим тиші, евакуація українців: головне про ситуацію в Ізраїлі на ранок 16 жовтня

Ilona Kivva
Автор:

Ізраїль протягом ночі завдав ударів щонайменше по 250 цілях по всьому Сектору Гази, з них близько 50 — по об’єктах у самій Газі. Було знищено оглядові пости, командні центри та ракетні пускові установки. Під час удару нібито було ліквідовано одного з ватажків ХАМАС Муатаза Іда. Він був керівником південного округу національної безпеки угрупування, пише Times of Israel.

Удари ЦАГАЛУ були найсильнішими з початку минулого тижня. Вважається, що Ізраїль готується до наземного вторгнення в Газу.

Також армія Ізраїлю завдала ударів по військовій інфраструктурі Хезболли в Лівані. Атака була здійснена у відповідь на обстріли території країни 15 жовтня. Водночас тимчасові сили ООН у Лівані заявили, що в їхню штаб-квартиру в місті Ен-Накура влучила ракета.

ЦАГАЛ також оголосив плани евакуювати цивільних осіб, які живуть у містах на відстані до 2 км від ліванського кордону — це близько 28 громад.

Ізраїль з 9 ранку нібито тимчасово припинив вогонь на півдні Гази, щоб відкрити прикордонний пункт Рафах з Єгиптом. Цей крок узгоджений США, Єгиптом та Ізраїлем. КПП, ймовірно, буде відкритий недовго, щоб дозволити іноземцям виїхати та ввезти у Сектор гуманітарну допомогу.

Україна станом на ранок 16 жовтня, організувала вже другий евакуаційний рейс для своїх громадян. Борт вилетів зі 155 громадянами, серед яких 107 жінок та 23 дитини. Евакуація продовжується.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій