'
Читаєте зараз
Угорщина обрала нового посла в Україні. Раніше він працював у Росії

Угорщина обрала нового посла в Україні. Раніше він працював у Росії

Роман Губа
Автор:

Угорщина визначилася з кандидатурою нового посла в Україні – ним має стати державний секретар угорського МЗС Іштван Ійдярто. Про це пише «Європейська правда», посилаючись на угорський телеканал ATV та власні джерела.

Що про нього відомо?

Ійдярто народився 1963 року в Береговому Закарпатської області. Ще за радянських часів він переїхав до Будапешта. У 2010-2014 роках він працював послом у Росії. Зараз його посада в Угорщині – державний секретар – є аналогом заступника міністра в Україні. Він відповідає за культурну дипломатію.

Що не так?

У листопаді 2015 Ійдярто відкривав промовою форум «Росія-ЄС» у Будапешті. ЄП пише, що він висловив сподівання, що діалог між активістами допоможе відновити політичну довіру між РФ та ЄС. А 2017 дипломат був гостем на російському регіональному телеканалі і сказав, що «Угорщина змушена дотримуватися санкційної політики НАТО та ЄС, але хотіла би її змінити».

Читати більше новин в Telegram

«Можна сказати, що Угорщина завжди була адвокатом проти санкцій», – цитує дипломата видання.

Яка реакція України?

Джерела ЄП повідомляють, що запит на агреман до України (згода держави на прийняття посла) була надіслана понад місяць тому, але відповіді на неї так і не надійшло. Виявилось, що в надісланих до України документах допущена помилка. Місцем народження Ійдярто вказано «Берегсас» та «Beregszász» замість «Берегове» і «Berehove». Співрозмовник ЄП каже, що угорській стороні повернули запит на переробку.

А що там з посадою угорського «уповноваженого по Закарпаттю»?

Наприкінці липня 2018 в Угорщині створили посаду «уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну». Через це до МЗС України був викликаний тимчасовий повірений у справах Угорщини в Україні Ласло Пап.

Угорському дипломату вручили ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень. 31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що угорська сторона змінить назву посади уповноваженого.

«Угорці нас добре почули і змінюють назву свого уповноваженого по Закарпаттю», – написав він у своєму твіттері.

Читайте також:

Угорщина хоче створити посаду міністра розвитку Закарпатської області

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій